Ucuza Evi Duyan Emekliler Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Tokat'ta ucuza ev satılan banka önünde uzun kuruklar oluştu. Emeklilere özel olarak yapılan kampanyada kura çekimi 3 Ekim'de yapılacak.

Ucuza Evi Duyan Emekliler Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Tokat'ta insanlar ucuz ev almak için banka önünde kuyruğa girdi.

Tokat'ta Dedeli Mahallesinde 292'si emeklilere 144 adedi alt gelir gurubuna dönük olarak toplam 436 konut satışa çıkarıldı.

YAŞLILAR AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI

Ön kayıtların gerçekleştiği ilk gün olduğu gibi ikinci günde banka şubesi önünde uzun kuyruklar meydana geldi. İlk gün kayıt olamayan insanlar sabahın ilk ışıklarından itibaren banka önünde sıraya girdi. Uzayıp giden kuyrukta ayakta kalamayan bir emekli vatandaşın yanında getirdiği tabureye oturarak beklediği fark edildi. Müracaatların tek bir banka şubesinden olmasını eleştiren insanlar kapıların açılmasıyla sıra ile içeri girdi. Sıraya aradan girmek isteyenlerle sıradaki insanlar arasında tartışma meydana geldi.

KURA ÇEKİMİ 3 EKİM'DE

21 Eylül tarihine dek sürecek olan başvurularda ön kayıt olacak olan emekliler 3 Ekim'de yapılacak olan kura çekimi ile ev sahibi olabilecek. Kurada konut hakkı elde eden emekliler, bankaya 12 bin ile 19 bin lira iki seçenekte para vererek, 180 ay konutun metrekaresine göre 517 ile 793 lira taksit verecek. 3+1 daire için ise en düşük daire fiyatı 225 bin 166 TL. En yüksek daire fiyatı ise 260 bin 193 TL'ye 96 ay ile 120 ay arasında vade ile satışa çıkacak. 

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR