Turkish Cargo Zirveye Oynuyor

Türk Hava Yolları'nın (THY) markası Turkish Cargo, ocak ve şubatta küresel piyasada gerçekleşen küçülmeye karşın taşınan kargo tonajını yüzde 9,6 oranında artırdı. Böylelikle Turkish Cargo, beş büyük global hava kargo markasını geride bırakarak, 12. sıradan 7'inciliğe yükseldi

Turkish Cargo Zirveye Oynuyor

Turkish Cargo Zirveye Oynuyor

THY Basın Müşavirliğinden aktarılana göre, dünyanın en büyük taşınma işleminin planlandığı 2019 yılı içerisinde büyümeye devam eden Turkish Cargo, hava kargo pazarının yüzde 5,8 oranında daralma gösterdiği ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) raporlarına göre talebin yüzde 5,7 oranında düştüğü ocak ve şubat ayı verilerine göre yüzde 9,6 tonaj artışı sağlayarak World Air Cargo Data (WACD) listesinde 7. sıraya yükseldiği kaydedildi.

Turkish Cargo, bu artışla yılın ilk iki ayında satılan tonaj bazındaki pazar payını, geçen yılın aynı dönemine oranla 0,6 puan artırarak yüzde 4,3'e, kümüle pazar payını ise 0,4 puanlık artışla yüzde 4,1'e yükselterek sürdürülebilir bir büyüme elde etti.

"12. SIRADAN 7'NCİLİĞE YÜKSELDİK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo'nun, küresel hava kargo pazarındaki yükselişinin aralıksız sürdürmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Aycı, 2019 yılının ilk iki ayında yakaladıkları bu başarının da sürpriz olduğunun söylenemeyeceğini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"Biz bu şaşırtıcı başarıları iki yıldır yaşıyoruz. Son iki yıl içerisinde Avrupa ve Uzak Doğu'dan beş büyük global hava kargo markasını geride bırakarak, 12. sıradan 7'nciliğe yükseldik. Özellikle pazardaki talebin daraldığı ve sektörü kara kara düşündüren rakamların dolaştığı ortamda, bu başarı Turkish Cargo'nun geleceğini daha da aydınlatıyor. Ortaya koyduğumuz kararlılık ve hava kargo pazarındaki büyüme stratejimiz ile Turkish Cargo, dünyanın en iyi 5 hava kargo markası arasında yer alacak. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün de Twitter paylaşımında "Hedefe ulaşmak için inancınız tamsa fırtınalar sizi yıldıramaz. Turkish Cargo, küresel hava kargo pazarında talebin yüzde 5,7 düştüğü şubat ayında yüzde 9,6 tonaj artışı başarısı yakaladı. Pazarın duraksadığı dönemde biz hedefimize uçmaya devam ediyoruz."

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR