Sağlık Bakanlığı 2019 Yılında 16 Bin Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında 16 bin sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak.

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılında 16 Bin Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 2019'da 16 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı; Hemşire, ATT, sağlık memuru, diş hekimi, şoför, destek personeli ve diğer kadrolarda sağlıkçı memur alımı gelişmeleri gibi birçok alanda personel alımı gerçekleştirecek.

KADRO DAĞILIMI

TBMM'de bütçe görüşmeleri için Genel Kurulda açıklamalar yapan Bakan Fahrettin Koca 2019 senesi için 25 bin personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Gerçekleştirilen açıklamada "2019 senesinde pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını yapacağız." dedi. Sahada görev yapacak sağlık personelinin iş yükünü düşürmek ve hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti sağlamak için gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlar 6 bin 500 kişilik atama yapılacağını duyurdu.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIR

Sağlık Bakanlığının yaptığı duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR üstünden yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden ya da İŞKUR il merkezlerinden şahsen yapılması lazımdır.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR