Kamu Bankalarından Taşıt Faizi İndirimi

Ziraatbank, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi faizini aylık 0,49 0,69 aralığına düşürdü.

Kamu Bankalarından Taşıt Faizi İndirimi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi faizini aylık yüzde 0,49-0,69 derecesine kadar düşürdü.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından gündeme gelen ortak toplantıya göre, 3 kamu bankası, bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik tüm alanlarda yaptıkları öncü uygulamalara bir yenisini daha ekleyerek, yerli üretimi desteklemek amacıyla Türkiye'de üretim yapan otomotiv markaları ile iş birliği gerçekleştirdi. 

KAMPANYA SÜRESİ 1 EKİM-31 ARALIK 

İş birliği çerçevesinde Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri yapıldı. Bu sayede şirketlerle gerçekleştirilen anlaşmalar ile Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtların alımında yapılan kredi faizleri indirildi.

Yapılan faiz indirimleri yönünde, fiyatı 50 bin ila 120 bin arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0,49-0,69 bandında gerçekleşecek.

 TİCARİ ARAÇLARDA İSE 30-60 AY VADELİ KREDİ

Fiyatı 72 bin ila 120 bin arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30-60 ay vadeli kredi; aylık yüzde 0,49-0,69 faiz oranı ile kullanılabilecek. Araç satın almak isteyen vatandaşlara uygun şartlar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik olması amaçlanıyor.

Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais olurken, ticari araçlarda Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa şeklinde belirlendi.

Kampanya, 1 Ekim-31 Aralık sürecinde etkili olacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR