Halkbank'tan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine "Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" ürününü bugünden itibaren kullanıma açtı

Halkbank'tan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi İmkanı

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine Enflasyona Endeksli Konut Kredisi fırsatı sunuyor.

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına etkin çözümler üretmeye devam eden banka, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününü kullanıma sundu.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile 120 aya kadar vade seçeneği sağlanırken, faiz oranları Tüketici Fiyat Endeksi'ne (TÜFE) bağlı bir şekilde değişecek. Böylece enflasyon oranıyla beraber taksit tutarlarında da düşüş söz konusu olacak.

Halkbank'ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranları, müşteri tercihine göre her 6 veya 12 ayda bir otomatik olarak güncellenecek. Güncelleme döneminde, bulunulan aydan bir önceki ayda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan TÜFE'deki senelik yüzde değişim oranına banka tarafından sözleşmede belirlenen marj oranı eklenecek ve böylece geçerli faiz oranı oluşturulacak.

YENİ FAİZ ORANI AZAMİ FAİZİ AŞMAYACAK  

Diğer yandan, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranı da belirlenecek ve değişim dönemlerinde hesaplanacak yeni faiz oranı azami faiz oranını geçmeyecek. Bunun yanı sıra kredisini erken ödemek isteyen müşterilerden "erken ödeme tazminatı" tahsil edilmeyecek.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bankacılık faaliyetleri doğrultusunda müşterilerinin lehine her türlü özel ürünü geliştirmeyi sürdürdüklerini belirterek, şunları aktardı:

"Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize kolaylıklar sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte, müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını ertelemelerini istemiyoruz. Uygun koşullarıyla konut taleplerini öne çekmesini amaçladığımız Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzle müşterilerimize ve ekonomimize destek olmaya devam etmekteyiz. El birliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha fazla kazanacaktır."

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR