Dolar Kritik Seviyenin Altına İndi! İşte Son Rakamlar

Dolar kuru kritik seviye olan 5,30 TL'nin altına indi. Dolar şu dakikalar 5,28 TL'den euro ise 6,04 TL'den işlem görüyor.

Dün gece vakitlerinde 5,27 seviyesine kadar inerek rekor sonrası en düşük seviyeyi gören dolar/TL kuru bugün 5,34'ün üzerine atak yapmasından sonra önemli destek seviyesi olarak kabul edilen 5,30'un altına düştü. Gün içinde en yüksek 5,3445, en düşük 5,2790 seviyelerini gören dolar kuru şu dakikalar 5,28 TL'den euro ise 6,04 TL'den işlem görüyor.

DOLAR ENDEKSİ GERİLEDİ

Doların küresel piyasalarda hafif aşağı eğilimi gelişmekte olan para birimlerine ve dolayısıyla TL'ye destek oluyor. Risk iştahının, küresel büyümenin yavaşlayacağı ve ABD-Çin ticaret çatışmasına yönelik endişelerle azalmasıyla son iki işlem gününde yükselen dolara olan talep, küresel hisse senetlerindeki toparlanmadan sonra düşük kalırken, bazı Fed üyelerinin faiz artırımlarının sorgulaması satış baskısı getirdi. Bu ilerlemelerle dolar endeksi Salı günü gördüğü 96,72 seviyesinden 96,26'ya indi.

UZMANLAR TL LEHİNE FİYATLAMANIN DEVAMINI BEKLİYOR

Bir süredir dolar/TL'de 5,30 altına geçiş isteği olduğunu ifade eden uzmanlar, kısa vadede TL lehine fiyatlamanın devamını bekliyor. Uzmanlara göre 5,10'lara yakın yerlerde görülebilecek alımlarla kurda yeniden yükseliş meydana gelmesi muhtemel.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR