Dolar Bugün Kaç TL ? 10 Eylül 2019 Dolar ve Euroda Son Fiyatlar

ABD Hazine Bakanı'nın S-400'ler sebebiyle Türkiye'ye yaptırımların masaya yatırıldığını duyururken, açıklama sonrasında dolar/TL yükselmişti. Dolar/TL bu sabah güne 5.76 seviyesinin hemen altında başladı.

Dolar Bugün Kaç TL ? 10 Eylül 2019 Dolar ve Euroda Son Fiyatlar

Dolar Bugün Kaç TL ? 10 Eylül 2019 Dolar ve Euroda Son Fiyatlar

Mnuchin, Trump yönetiminin Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi satın alması sebebiyle yaptırımları incelediğini ancak henüz karar alınmadığını söylemişti.

ABD Hazinesi’nin yaptırımları değerlendirip değerlendirmediği sorulduğunda Mnuchin Beyaz Saray dışındaki gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bunu inceliyoruz, belirli kararlar hakkında herhangi bir açıklama yapmayacağım, ama inceliyoruz” ifadelerini kullanmıştı. 

Türkiye’nin dolar cinsi tahvilleri de açıklamanın ardından değer kaybetmişti.

Dolar/TL saat 07.02 itibarıyla güne 5.7540/5.7555'ten işlem görüyor, kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

Küresel düşük faiz beklentileri ve olumlu makro verilerle geçen hafta yönünü aşağı çeviren ve 5.65 seviyesinin altını test eden dolar/TL, Cuma günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklamaları ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun beş ayrı suçtan 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldığı yönündeki açıklamaların ardından yükselişe geçmişti.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri