Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş içinde bulunduğumuz günlerde yerini kısa süreli yatay seyre bıraksa da altın fiyatları son zamanların en yüksek seviyelerinde hareket etmeye devam ediyor. Çeyrek ve gram altın küçük yatırımcı tarafından en çok tercih edilen yatırım fırsatı oluyor. Çeyrek altın bugün 285,58TL alış fiyatıyla ve 292,04 TL satış fiyatıyla işlem gördü,

Gündemde yaşanan tüm gelişmelerden etkilenen altın fiyatları merak konusu oldu. Altın yatırımcısı, altına yatırım yapmayı planlayanlar ve takı almak isteyenler altın fiyatları konusunda birçok detayı merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan altın fiyatlarındaki yükseliş yerini ufak ufak düşer seviyeye bıraksa da altın fiyatları yüksek seyrine devam ediyor.

ÇEYREK VE GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Gram altın fiyatları bugün 177 lira bandında stabil görünüyor. 16 Nisan Pazartesi günü gram altın 177,27 TL’den alınırken 177,33 TL’den satılıyor. Çeyrek altın 285,58 TL’den alınırken 292,04 TL’den satılıyor. Cumhuriyet altını ise 1.179,00 TL’den alınıp 1.191,00 TL’den satılmasına devam ediliyor.

ÇEYREK ALTIN NEDİR?

Türkiye’de çeyrek altın olarak isimlendirilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının bire bölü dördü olan çeyrek altında 1.6065 gram ve 24 ayar altın bulunmaktadır. Çeyrek altının fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, daha sonrasında işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan kuyumcu yada mağazaya göre değişebilir. Meskük yani kalın altın ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.