Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor! 5 Bin 646 Dolara Çıktı

Yılbaşından beri yükselişine devam eden Bitcoin, Kasım 2018'den sonraki en yüksek seviyesini görerek 5 bin 646 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor! 5 Bin 646 Dolara Çıktı

Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor! 5 Bin 646 Dolara Çıktı

Bu seneye 3 bin 800 dolar civarında giren Bitcoin fiyatı Nisan ayı başından beri yukarı yönlü bir seyir izliyor. Foreks verisine göre bugün 5 bin 646 dolara dek çıkan kripto para Kasım 2018'den beri en yüksek seviyesini gördü. Böylece sene başından beri yaklaşık bin 800 dolarlık bir değerlenme kaydedildi.

DAHA ÖNCE HIZLI YÜKSELİŞLERİN ARDINDAN SERT DÜŞÜŞLER YAŞAMIŞTI

Fakat Bitcoin'in daha önce pek çok defa hızlı yükselişler yaşamasının ardından aynı sertlikte yönünü aşağı çevirdiği hatırlanmalı. Aralık 2017'de Bitcoin önce hızla 19 bin 500 doların üstüne çıkmış, sonrasında 2 aydan kısa bir zamanda 6 bin dolara düşmüştü.

Bu arada Türkiye'deki kripto para borsalarının durumu ile alakalı da açıklama yapan Özçakmak, işlem hacimleri düşüş kaydetmiş olsa bile Türk Lirası ile alım-satım yapılabilen platform sayısında artış olduğunu söyledi ve en yaygın kabul gören kripto para veritabanı CoinMarketCap'a göre en büyük 200 borsa arasına bu sene Türkiye'den 6 şirketin girdiği bilgisini verdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşaı kaydırın.

Yorum Yaz