166 Milyonluk Hibe Kazanan 133 Proje Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) IPARD-II 5. Başvuru çağrı ilanı kapsamında kazanan projeleri TKDK’nın resmi sitesi üzerinden duyurdu.

166 Milyonluk Hibe Kazanan 133 Proje Açıklandı

Kırsalda daha çok yatırım ve istihdama katkı amacıyla, üretici ve yatırımcıları bir araya getiren IPARD II Programı’nın 5. Başvuru Çağrısı 3. Grubunda onaylanan 133 proje duyuruldu.

TKDK’nın resmi sitesi üzerinden yapılan duyuruda ‘IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı Dönemi, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirleri kapsamında Üçüncü Grup Desteklenmek Üzere Seçilen Başvurular Listesi yayımlanmıştır.’ ifadelerine yer verildi.

‘133 PROJE ONAYLANDI’

Pakdemirli, destek almaya hak kazanan projeler için, “Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu tarafından değerlendirmeleri tamamlanan 133 proje onaylandı ve hibe sözleşmelerinin imzalanma süreci başladı.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalarında, hibe desteği almaya hak kazanan projelerin; 33’ü besi çiftliği, 35’i süt çiftliği, 3’ü yumurtacılık, 11’i süt işleme, 2’si kırmızı et işleme, 1’i kanatlı eti işleme, 4’ü su ürünleri işleme, 32’si de meyve ve sebze soğuk hava deposu yatırımını kapsadığına da değindi.

‘DESTEKLENECEK PROJE SAYISI 394’ E ULAŞTI’

Pakdemirli, IPARD-II 5.Başvuru Çağrı 3. Grupla birlikte desteklenecek projelerin 394’e ulaşarak toplamda 430 milyon lira hibe yapılacağını söylerken, kırsalda bir milyar lira yatırım ve bin 600 yeni istihdam oluşturulacağının müjdesini de verdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri