Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ'ın Yunanistan'da serbest kalan 8 darbeci FETÖ mensubu hakkındaki açıklamalarına Yunan devlet televizyonundan yanıt verdi.

Yunan devlet televizyonu ERT'ye yaptığı açıklamalarda bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias, "Bu tür yersiz açıklamalar iç siyasete bakarak dış politika uygulayanlar içindir. Yunan başbakanının tek yapması gereken şey adaletin işlemesini sağlamaktır. Maalesef Türkiye'deki siyasetçilerin bir kısmı siyaset ile adalet arasındaki ilişkiyi anlamakta zorlanmaktalar'' diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Kotzias, Bekir Bozdağ'ın, "Ne yaparlarsa yapsınlar darbeci FETÖ’cü askerleri bulmak, onları paketleyip Türkiye’ye getirmek bizim vazifemizdir" açıklamalarına cevap olarak, "Türkiye bizim oyun oynanacak bir ülke olmadığımızı bilmektedir. Türkiye buradan kimseyi alamaz, hakkı yok ve biz de buna izin vermeyiz" ifadelerini kullandı.

Bekir Bozdağ dün Bakanlur Kurulu sonrasında gündeme dair önemli açıklamalar yapmıştı. Bir basın mensubunun Bakan Kurulu'nda Yunanistan'ın serbest bıraktığı FETÖ'cülerin konuşulup konuşulmadığına ilişkin sorusuna Bozdağ, Yunanistan'ın darbelerden çok çektiğini ve komşuluk gereği FETÖ'yü iade etmesi gerektiğini belirtmişti. Bozdağ açıklamaların devamında 'Yunanistan FETÖ'cüleri himaye etmektedir' dedi. Bozdağ, Çipras'ın iade açıklamalarında ki samimiyetine inandıklarını ama mahkemenin siyasi yönünün olduğunu ifade etmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.