Sri Lanka Devlet Başkanı Sirisena, Terör Saldırılarına Karşı Harekete Geçme Talimatı Verdi

Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, ülkede kilise ve otelleri hedef alan saldırılar ile ardından meydana gelen iki patlama üzerine yaptığı açıklamada, "Bu komplodan sorumlu olan kişilere karşı sert eyleme geçilmesi konusunda talimat verdim." ifadesini kullandı. 

Sri Lanka Devlet Başkanı Sirisena, Terör Saldırılarına Karşı Harekete Geçme Talimatı Verdi

Sri Lanka Devlet Başkanı Sirisena, terör saldırılarına karşı harekete geçme talimatı verdi.

Maithripala Sirisena, tüm emniyet ve savunma birimlerinden, kanun ve nizamın sürdürülmesi için tüm adımları atmasını, bu adi saldırıların hızla soruşturulmasını ve sorumluların yakalanmasını istediğini ifade etti.

Sri Lanka Devlet Başkanı, vatandaşlara da sükunetle davranmaları ve söylentiler ile asılsız haberlere itibar etmemeleri çağrısı yaptı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YARIN SONA ERİYOR

Yerel Daily Mirror gazetesi de ülkede Sirisena'nın talimatı olan sokağa çıkma yasağının yerel saatle 18.00'den yarın sabah 06.00'ya kadar geçerli olacağını belirtti. Gazetenin haberinde 8. patlamanın da başkent Colombo'nun Dematogoda banliyösünde konutlara yakın bir bölgede olduğu ifade edildi.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ GEÇİCİ OLARAK ENGELLENDİ

Sri Lanka hükümetinin ayrıca asılsız haberlerin yayılmasını önlemek amacıyla Facebook ve Instagram dahil sosyal paylaşım sitelerini geçici engelleme kararı aldığı kaydedildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR