Putin ve Maduro Moskova'da Bir Araya Geldi

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin Kremlin Sarayında Nicolas Maduro'yu ağırladı. Putin, "Rusya, Venezuela'daki tüm meşru yönetimleri devamlı destekliyor. Venezuela yönetiminin, muhalefet ile yürüttüğü görüşmeleri de kesinlikle destekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Putin ve Maduro Moskova'da Bir Araya Geldi

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin Kremlin Sarayında Nicolas Maduro'yu ağırladı. Görüşmenin basına açık kısmında Putin,"Rusya, Venezuela'daki tüm meşru yönetimleri devamlı destekliyor. Venezuela yönetiminin, muhalefet ile yürüttüğü görüşmeleri de kesinlikle destekliyoruz. Bu görüşmelerin reddedilmesini mantıksız, ülkeye zararlı ve nüfusun refahına yönelik tehdit oluşturan şeyler olarak kabul ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Ruya ve Venezuela arasındaki ticaret hakkında açıklamalarda da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ""Venezuela'nın dış baskı nedeniyle bulunduğu zor durumu göz önünde bulundurduğumuzda bunun önemli olduğuna inanıyoruz. Aramızdaki iş birliğini insani bir iş birliği olarak da değerlendirebiliriz." ifadelerini kullandı.

Askeri ve teknik landaki iş birliğinede değinen Putin, "Askeri-teknik alandaki iş birliğimiz devam ediyor. Bu iş birliği, öncelikle Rusya'nın yükümlülükleriyle alakalı. İş birliğimiz kapsamında Venezuela'daki Rus askeri ekipmanların bakımı, yedek parça temini ve bakım merkezlerinin kurulmasına yönelik çalışmalar takvim doğrultusunda ilerliyor." şeklinde konuştu.

Moskova'da bulunduğu memnuniyetten bahseden Maduro, "Bu yıl attığımız adımları değerlendirerek hangi sorunların hala var olduğunu ve ne tür ilerlemelerin sağlandığını saptayarak geleceğe yönelik planlar yapabileceğiz." açıklamasında bulundu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR