19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 29°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.294
Dolar5,7046
Euro6,3106
Altın274,98

Pakistan: Hindistan Saldırı Hazırlığı Yapıyor

Pakistan, Hindistan'ın saldırı hazırlığı yapmakta olduğunu öne sürdü. "Güvenilir istihbaratımız var" diyen Pakistan saldırı için kesin bir tarih bile verirken, Hindistan bu iddiaları 'mantık dışı' diyerek yalanladı.

Pakistan: Hindistan Saldırı Hazırlığı Yapıyor

Pakistan: Hindistan Saldırı Hazırlığı Yapıyor

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Hindistan'ın ‘gelecek hafta' için kendilerine yeni bir saldırı planı hazırlandığına dair ‘güvenilir istihbarat' aldıklarını belirtti. Kureyşi, saldırının 16-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

Pakistan medyasında yayınlanan habere göre, Kureyşi, Hindistan'ın muhtemelen diplomatik baskıyı yükseltmek ve askeri bir operasyonu meşrulaştırmak için işgal altında bulunan Keşmir'de Pulwama benzeri bir olay gerçekleştirmenin planını yaptığına dair güvenilir istihbarat aldıklarını açıkladı.

Kureyşi, Hindistan Başbakan Narendra Modi'nin orduya Keşmir ve Pakistan'daki hedeflere saldırmak için onay verdiğini iddia etti.

HİNDİSTAN İDDİALARI REDDETTİ

Hindistan ise, iddiaları ‘sorumsuzca ve mantık dışı' diyerek yalanladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Raveesh Kumar, "Hindistan, Pakistan tarafından bölgede savaş histerisi yaratmak amacıyla yapılan bu sorumsuz ve mantık dışı açıklamayı reddediyor" dedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri