19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 15°
  • Izmir 16.11°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST101.930
Dolar5,6688
Euro6,2801
Altın272,27

Meksika, Venezuela Krizinde Arabuluculuk Yapmaya Hazır

Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador, hükümet ve muhalefetin isteği halinde Venezuela krizinde arabuluculuk yapmak istediğini ifade etti.

Meksika, Venezuela Krizinde Arabuluculuk Yapmaya Hazır

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, daha önce Meksika ve Uruguay'a muhalefetle bir diyalog başlatılması için yardım talebinde bulunmuştu.

Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador, açıklamalarda bulundu.

"YARDIMA HAZIRIZ"

Obrador yaptığı açıklamada, Venezuela'daki siyasi krizde arabuluculuk yapmaya istekli olduğunu ve hem hükümetin hem de muhalefetin talep etmesi halinde bir toplantıya ev sahipliği yapmak istediğini ifade etti. Obrador, “Meksika'nın Venezuela’daki ihtilafa barışçıl bir yol aramaya açılan kapıları var. Yalnızca tarafların anlaşması gerekiyor. Bu durumda muhalefet grubunun kabulü olmalı. Her iki tarafın da istemesi gerek. Biz yardıma hazırız." ifadelerini kullandı.

OBRADOR, MEKSİKA'NIN ROLÜNÜ HATIRLATTI

Obrador, ülkesinin çok iyi diplomatlara sahip olduğuna dikkat çekerek Orta Amerika ülkelerinde barış anlaşmaları konusunda Meksika’nın oynağı rolü anımsattı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, daha önce Meksika ve Uruguay'a muhalefetle bir diyalog başlatılması için yardım talebinde bulunmuştu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri