Katarlı Gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Büyük Övgü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Soçi zirvesinden başarı ile dönmesi dünyada da büyük yankı uyandırdı. Katarlı gazeteci Cabir el-Haremi, "Başkan Erdoğan bu zaferle bir defa daha mazlum halkları korumayı başardı" dedi.

Katarlı Gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Büyük Övgü!

Soçi'de yapılan Erdoğan-Putin zirvesinde anlaşma sağlandı. Tarihi görüşmeden İdlib'de silahlardan temizlenmiş bölge kararı çıkmasıyla İslam dünyasında büyük bir mutluluk yaşandı. Katar El-Arab Medya Grubu üst düzey idaresici Cabir el-Haremi, Soçi görüşmesinde alınan karar hakkında Türkçe bir yorum paylaştı.

Katarlı gazeteci Cabir el-Haremi, İdlib için verilen kararla mutlu olurken Türkiye'nin diplomatik başarısı ile 4 milyondan çok Suriyelinin ölümden döndüğünü ifade etti. Cabir el-Haremi, bu zaferi "siyonistleşmiş" Arapların kabullenemeyeceğini sözlerine ekledi.

Sosyal medya sayfasından Türkçe yorum yapan el Haremi, "Başkan Erdoğan bir defa daha mazlum halkları korumayı başardı. İdlib'te 4 milyondan çok Suriyeli'yi ölümden çevirdi. Bu zafer siyonistleşmiş Arabları rahatsız edecek. Bunlar hep Türkiye'ye karşı uğraşmışlardır" yorumunda bulundu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR