19 Ağustos 2019
  • Istanbul 20°
  • Ankara 16.11°
  • Izmir 23°
İmsak 04:35
Güneş 06:10
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:06
Yatsı 21:35
BIST95.734
Dolar5,5897
Euro6,2056
Altın271,42

İsrail Güçleri Yaralının Hastaneye Kaldırılmasını Engellemeye Çalıştı

İsrail güçleri, Batı Şeria'da müdahale esnasında gerçek mermiyle bacağından vurdukları Filistinli bir gencin hastaneye kaldırılmasını engellemeye çalıştı.

İsrail Güçleri Yaralının Hastaneye Kaldırılmasını Engellemeye Çalıştı

İsrail güçleri yaralının hastaneye kaldırılmasını engellemeye çalıştı.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinli bir kadının Yahudi yerleşimcinin sebep olduğu trafik kazasında hayatını kaybetmesini protesto etmek isteyen gruba müdahale etti.

İSRAİL GÜÇLERİ GERÇEK MERMİ KULLANDI

Filistinli Fatma Süleyman, Batı Şeria'daki Beytüllahim şehrinin güneyinde bulunan Takku beldesinde bu sabah bir Yahudi yerleşimcinin kullandığı kamyonun arabasına çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayı protesto etmek için beldede toplanan Filistinliler, İsrail güçlerinin müdahalesiyle karşılaştı. İsrail güçleri, protestoya katılan Filistinlileri dağıtmak için gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz kullandı.

Müdahale esnasında kimliği henüz bilinmeyen bir Filistinli genç İsrail güçleri tarafından gerçek mermiyle bacağından vuruldu.

GENCİN HASTANEYE KALDIRILMASINA İZİN VERMEDİ

İsrail güçleri vurulan genci gözaltına almaya çalışırken, çevredeki Filistinliler de yaralıyı hastaneye kaldırmak istedi. Yardıma gelen Filistinlilere silah doğrultan İsrail askerleri, bir süre Filistinli gencin hastaneye kaldırılmasına izin vermedi. Daha sonra kadınların da aralarında bulunduğu Filistinliler yaralı genci İsrail askerlerinin elinden alarak hastaneye kaldırdı. 

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri