Trump, "Bittim Ben, Başkanlığım Bitti" Demiş

Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasında Rusya ile işbirliği kurduğu iddiası hakkındaki davanın raporunda Trump’ın başkanlığının Robert Mueller'in atandığı tarihten itibaren sona erdiğine inandığı yer aldı.

Trump,

Donald Trump'ın ifadeleri raporda yer aldı.

Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasında Rusya ile işbirliği kurduğu iddiası hakkındaki davanın 448 sayfalık raporunda dikkat çeken yeni detaylar gelmeye başladı.

"İŞİ BİTTİ"

Raporda yer alan bilgilere göre Trump’ın “işinin bittiğini" ve başkanlığının Robert Mueller'in atandığı tarihten itibaren sona erdiğine inandığı kaydedildi. Raporda yer alan Jody Hunt'ın notlarına göre, Trump’ın Mueller’in davaya atamasına tepkisi, “Aman Tanrım. Bu korkunç. Bu benim başkanlığımın sonu. Ben bittim" şeklinde oldu. 

RUSLARLA YAPILAN GÖRÜŞME

Trump'ın Haziran 2016’da Trump Towers’da seçim kampanyası yetkilileri ile yaptığı görüşmede, rakibi Hillary Clinton’a zarar verecek bilgi sağlama teklifinde bulunan Ruslarla yapılan görüşmeyle ilgili e-mail yazışmalarını açıklamama talimatı da verdiği ortaya çıkmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR