İslam'ın Kıblesi Kabe'de Dehşet Veren Olay!

İslam'ın kıblesi olan Kabe'de dün akıl almaz bir olay meydana geldi. Bir kişi teravih namazının ardından üçüncü kattan atlayarak intihar etti. İntihar eden şahıs Kabe'de ibadet eden insanların üzerine düştü.

Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde yer alan Müslümanların en kutsal sayılan mekanı Kabe’de, bir şahıs teravih namazı ardından üçüncü kattan kendini atarak intihar etti. Görüntülerde intihar eden şahsın o sırada Kabe'de bulunan insanların üzerine düştüğü görüldü.

İslam'ın en kutsal mekanı olan Kabe’de dün kaydedilen görüntüler kan donduracak cinstendi. Teravih namazı ardından bir kişi üçüncü kattan kendini atarak intihar etti. İntiharın sebebi şimdilik bilinmezken intihar anının dehşet veren görüntüleri de ortaya çıktı.

Kabe’nin en yoğun olduğu sıralarda intihar eden şahsın, insanların üzerine düştüğü kaydedilirken, şahsın hayatını kaybetti öne sürüldü.

DAHA ÖNCE DE İNTİHAR GİRİŞİMİ OLMUŞTU

Daha önce de Müslümanların kıblesi olan Kabe'nin tavaf alanında bir şahsın üzerine yanıcı madde dökerek intihar etme girişiminde bulunmuştu.

Kabe güvenlik kuvvetleri basın sözcüsü Binbaşı Samih es-Silmi gerçekleştirdiği açıklamada, 40'lı yaşlarda bir Suudi Arabistan vatandaşının tavaf yerinde intihar etme denemesinde bulunduğunu söylemişti.

Silmi, yanıcı madde ile intihar etme girişimine kalkan şahsın orada ibadet etmek için bulunanlar tarafından engellendiğini sonrasında güvenlik birimlerince gözaltına alındığını kaydetmişti.

Kabe'nin Yemen yönüne bakan köşesi Rükn-i Yemani tarafında eylemi yapan kişiyle alakalı soruşturmanın başlaıtlmıştı.

O olayda da şahsın ne için böyle bir eylem yapmaya çalıştığı açıklanmamıştı. Gözaltına alınan kişinin kimliği ve akıbeti hakkında da bir açıklama gelmedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR