Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kanada Başbakanı Trudeau'nun sözleri sebebiyle G7 sonuç bildirgesine imza atmadığının altını çizerek "Trudeau bizi sırtımızdan bıçakladı" diye konuştu.

TRUDEAU'NUN SÖZLERİ YÜZÜNDEN TRUMP BİLDİRGEYİ İMZALAMADI

Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, ABD lideri Trump G7 sonuç bildirgesine imza atmamasıyla alakalı açıklama yaptı. Danışman Kudlow, ABD lideri Trump'ın Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun G-7’nin kapanışı için yaptığı basın açıklamasında sarf ettiği sözler sebebiyle bildirgeyi imzalamadığını belirtti.

"BİZİ SIRTIMIZDAN BIÇAKLADI"

Başbakan Trudeau G-7 zirvesinin sona ermesi ardından bir basın toplantısı gerçekleştirmiş ve Donald Trump'a ağır eleştirilerde bulunmuştu. Danışman Kudlow, "Trudeau bizi sırtımızdan bıçakladı" dedi.

GÜMRÜK VERGİSİ KARARINI "HAKARET" OLARAK YORUMLADI

Kanadalıların I. Dünya Savaş'ından bu güne ABD askerleri ile omuz omuza savaştığını anımsatan Trudeau, ABD'nin Kanada'dan ithal edilecek çelik ve alüminyuma gümrük vergisi uygulamasının Kanada halkına "adeta hakaret" olarak tanımlamıştı.

"İTİLİP KAKILMAYACAĞIZ"

Kanada Başbakanı Trudeau açıklamasının devamında "Kanadalılar kibardır. Biz makul insanlarız ama itip kakılmayacağız’’ diye konuşmuştu.

"İKİ YÜZLÜ VE ZAYIF"

ABD Başkanı Donald Trump ise bu sözler ardında ABD Başbakanı Trudeau için "İkiyüzlü ve zayıf" diye konuştu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.