21 Ağustos 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 20°
  • Izmir 29°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.522
Dolar5,7211
Euro6,3475
Altın276,71

Almanya Başbakanı Merkel Gelecek Dönem Seçimlerde Aday Olmayacağını Açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başbakanlık görevinden ayrılmasından sonra Avrupa Birliği'nde (AB) bir görev almayacağını açıkladı.

Almanya Başbakanı Merkel Gelecek Dönem Aday Olmayacağını Açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başbakanlık görevinden ayrılmasından sonra Avrupa Birliği'nde (AB) bir görev üstlenmeyeceğini açıkladı.

Merkel, Berlin'de Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile yaptığı görüşmeden sonra gerçekleştirilen basın toplantısında, Almanya Başbakanı olarak daha iyi işleyen bir Avrupa için çabalarını artırmasının doğru olduğunu ifade etti.

Alman basınında uzun zamandan beri kendisinin Avrupa Birliği'nde (AB) üst düzey bir görev üstleneceği hakkında spekülasyonlara ilişkin soruları yanıtlayan Merkel, "Parti başkanlığından ayrılacağım ve 2021’de tekrardan (başbakan) aday olmayacağım bağlamında söylediklerim geçerlidir. Yani nerede olursa olsun, Avrupa’da da başka bir siyasi görevi almak amacıyla hazır olmayacağım." sözlerini kullandı.

MERKEL'DEN BİRLİKTELİK ÇAĞRISI  

Merkel, AB'ye üye tüm ülkelerde popülist akımların olduğunu belirterek, "Hepimiz bu konuda ayrı ayrı çaba sarf gösteriyoruz. Avrupa projesine çok daha dikkat etmek ve korumamız gerek." ifadesinde bulundu.

Küresel sorunları kimsenin yalnız başına çözemeyeceğine vurgu yapan Merkel, "Her birimizin diğerine ihtiyacı var." dedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

 

Yorum Yaz