22 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 28°
  • Izmir 36.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST94.460
Dolar5,7693
Euro6,3984
Altın277,71

ABD Başkanı Trump ve Pelosi Arasında Akıl Sağlığı Tartışması

ABD Başkanı Donald Trump ve Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, birbirlerine ''akıl sağlığının iyi olmadığı'' yönünde hakaretlerde savurdu

ABD Başkanı Trump ve Pelosi Arasında Akıl Sağlığı Tartışması

ABD Başkanı Donald Trump'ın, kendisini "Rusya soruşturmasının üstünü kapattığı'' yönünde suçlayan Nancy Pelosi'ye sert tepki göstermesiyle patlak veren tartışma, ikili arasında hakaretler içeren söz savaşına dönüştü.

ÜST DÜZEY YETKİLİLER ARASINDA HAKARET SAVAŞI  

Pelosi, Trump'ın kendisi ve bazı Demokrat vekillerle Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşmeyi Rusya soruşturmasına tepki gösterip yarıda bırakmasından sonra, ''ülkenin iyiliği'' için Trump'ın ''dengesiz'' davranışlarına ailesinin müdahale etmesi gerektiği yorumunda bulundu.

Trump ise anında cevap verdiği Pelosi hakkında ''deli'' ve ''işe yaramaz'' sözlerini kullanarak, uzun zamandır izlediği Pelosi'nin eskisi gibi olmadığını ve akıl sağlığını kaybettiğini belirtti.

Nancy Pelosi ise bunun üzerine Trump'a Twitter hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Pelosi, ironik paylaşımında, ''Son derece istikrarlı dahi, ne zaman başkan gibi davranmaya başlarsa o zaman kendisiyle altyapı, ticaret ve diğer meseleler üzerinde çalışmaya başlayacağım.'' sözlerini kullandı.

Trump ve Pelosi arasında çıkan atışma ABD basınında ise ''hakaretler havada uçuşuyor'', ''ülkenin seçilmiş en üst düzey yetkilileri birbirlerinin akıl sağlığını sorguluyor'' şeklinde gündeme geldi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.


Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri