Defne Samyeli’nin Davasında Karar Çıktı!

Ünlü oyuncu ve eski sunucu Defne Samyeli ile iş adamı Yusuf Araz arasındaki davada karar açıklandı!

30.03.2021-12:35 - (Son Güncelleme: 30.03.2021-12:35)Defne Samyeli’nin Davasında Karar Çıktı!

Defne Samyeli ve ev sahibi Yusuf Araz arasında kiradan dolayı ortaya bir sorun çıkmıştı. Araz, ünlü ismin kirasını ödemediğine dair bir iddia ortaya atmış ve icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Samyeli ise bu olaylar karşısında sessiz kalmamış, kendisini küçük düşürdüğü gerekçesi ile Araz’a 50 bin liralık manevi tazminat açmıştı. 

Defne Samyeli dava dilekçesinde, Yusuf Araz’ın kendisine iftira attığını ve hatta şantaja maruz kaldığını iddia etmişti. Mahkeme Samyeli’nin açtığı manevi tazminat davasını kısmen kabul ederek, iş adamı Araz’ın 20 bin tl ödemesi gerektiği yönünde bir karara vardı. 

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tazminatla ilgili gerekçeli kararını açıkladı. Kararda tazminatın gerekçesi şöyle belirtildi:

 ‘Defne Samyeli’nin Yusuf Araz’ın doğrudan basını haberdar ederek bu olayın konuşulmasına sebep olduğu iddiaları ispatsız kalmıştır. Araz’ın ‘ben de basına mı konuşayım’ şeklindeki ifadesi şartlı bir tehdit değildir. Haber konusu yaptırdığına dair iddiası yönünden Samyeli’nin kişilik haklarının zedelendiği kabul edilmemiştir. Ancak Araz’ın telefon görüşmesinde Samyeli’ye, ‘ne aşağılık insanlarsınız’ şeklinde söylediği söz kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan bir ifadedir. Araz, tazminat ödemelidir.’

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR