Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ermenistan Yorumu: Darbeleri Kabul Etmemiz Özellikle Mümkün Değildir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'daki darbe teşebbüsüyle ilgili, "Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz özellikle mümkün değildir. Bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar." açıklamasında bulundu.

26.02.2021-15:26 - (Son Güncelleme: 26.02.2021-15:26)Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ermenistan Yorumu: Darbeleri Kabul Etmemiz Özellikle Mümkün Değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Büyük Selimiye Camii'nde kıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının akabinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

''DARBENİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ''

''Şu anda Ermenistan'daki darbe girişimi... Biz biliyorsunuz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz özellikle mümkün değildir.

Burada açıkça söylemem lazım, askerin devreye girmek suretiyle burada bir darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir bir şey değil. Bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Paşinya'nı zaten halk kendisi alaşağı getirecek konuma gelmiştir. Ama olay darbe olunca darbeye bakışımız farklıdır. 

KAFELER VE OTELLERDE İZLENECEK YOL HARİTASI

Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi kabinenin önüne gelecek. Müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne denli olduğunu Sağlık Bakanımız bizlere sunacak. Bizler ne gibi tedbirler alabiliriz. Burada özellikle lokantalarla kafeteryalarla ilgili otellerle ilgili ne gibi adımlar atarız bütün bunların kararını pazartesi kabine toplantısında alacak ve yapacağım açıklamada tüm halkıma ifade edeceğim.

KANAL İSTANBUL

Her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bu benim çılgın proje diye ifade ettiğim bir projedir. Projemiz alternatifleriyle hazırdır. Ne anamuhalefet anlar ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Bu projeyi biz Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak süreciyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi hayran hayran izleyecek. 

''ŞİMDİ İSTANBUL'DA ÇÖP DAĞLARI AYNEN BENİM BELEDİYEYE DEVRALDIĞIM ZAMANDAKİ GİBİ YÜKSELMEYE BAŞLADI''

İstanbul, şu anda ne hale geldiğini görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Yok. Attıkları bir adım var mı? Yok. Şimdi İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden temizlenmiyor? İstanbul halkı yeniden eski Türkiye özlemine mi dönecek?''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR