Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fahiş Fiyatlarla İlgili Flaş Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ncı Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu New York’ta fahiş fiyatlar ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

24.09.2021-09:32 - (Son Güncelleme: 24.09.2021-09:32)Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fahiş Fiyatlarla İlgili Flaş Açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan fahiş fiyatlar konusundaki problem başlıkları ve izlenecek yol haritası hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ncı Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentindeki Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

FAHİŞ FİYATLARDA ZİNCİR MARKETLERİN SINIRSIZ UYGULAMASI VAR

Anadolu Ajansı’nda (AA) yer alan habere göre, değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fahiş fiyatlar konusundaki problem başlıkları ve izlenecek yol haritası hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır’ ifadelerini kullandı.

FAHİŞ FİYATLARDA TEK PROBLEM ZİNCİR MARKETLER Mİ?

Gazetecilerin ‘Tek problem zincir marketler mi?’ sorusuna da cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması. Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır’ diyerek fahiş fiyat uygulayanlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal