Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti Milletvekillerine Uyarı: Sahada Olacağız, Artık Masada Oturmak Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 57 AK Parti Milletvekilleri ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

25.06.2021-13:31 - (Son Güncelleme: 25.06.2021-13:31)Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti Milletvekillerine Uyarı: Sahada Olacağız, Artık Masada Oturmak Yok

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkez'inde milletvekilleri ile bir araya geldi.

57 MİLLETVEKİLİ KATILDI

57 AK Partili milletvekilinin katıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pek çok ismi dinleme fırsatını da buldu.

Milletvekillerinden aktarılan sorunları tek tek dinleyen ve hepsini not alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çözümler için milletvekillerine söz verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 57 milletvekillerine uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.

VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİN

Geçtiğimiz günlerde katıldığı belediye başkanları ile toplantısında da açıklamalarda bulunmuştu, ''Artık yeni bir dönem başladı. Arkadaşlar sahada olacağız. 2023 seçimlerine kadar hepimiz sahaya çıkacağız. Sahada olacağız. Artık masada oturmak yok'' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine de bu uyarıyı anımsattı. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili Belediye Başkanlarına şu uyarılarda bulunmuştu:

'Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz. Bizim öncelikli vazifemiz, milletimize hizmet etmektir. Sizlerden 2019 yılında açıkladığımız 11 maddeye bağlı kalmanızı istiyorum. Sizlerin milletin gönlüne girme çabası, 2023 seçimlerini de etkileyecektir. 'Sizlerin işlerinizi yürütürken büyük bir mekanizmanın önemli bir parçası olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını bekliyor.

Vatandaşa değer veren, çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilikten bahsediyorum. Çok iyi biliyoruz ki gönülden yapılan her iş bereketlenir. Yüksünerek yapılan hiçbir işten fayda olmaz. Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin. Yerel Yönetimler Başkanlığımız illerimize yönelik çalışmalar yapıyor. AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı. Vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan ayağını asla kesmemelidir. İcraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde ortaya çıkmıştır. Bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerini makam mevki sahibi yapmak değildir. Önceliğimiz, insanlığımıza hizmet etmek Türkiye'nin tamamında adalet ve kalkınmayı temin etmektir. Sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı, 2023'teki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin sonuçlarını etkileyecek.

Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları görmenizi, vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenmenizi özellikle rica ediyorum.'' demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine ''Sahada olun. Kılcal damarlara ulaşacak kadar vatandaşın ayağına gidin'' diye açıklamalarını sürdürdü. 


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR