Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: AK Parti’nin yerel seçim adayları belli olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan seyahatinin dönüşünde yaptığı açıklamada AK Parti’nin yerel seçimdeki adaylarının belli olacağı tarihi duyurdu. Peki AK Parti adaylarını ne zaman açıklayacak? İşte detaylar…

08.12.2023-17:01 - (Son Güncelleme: 08.12.2023-17:33)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyaretinin dönüşünde gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Yerel seçim konusuna da değinen Erdoğan, seçimde AK Parti’nin aday göstereceği isimlerin kimler olacağı sorusu hakkında tarih vererek bir yanıt verdi.

AK Parti adaylarını o tarihte duyuracak

Akşam’ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasette AK Parti ile MHP'nin heyetleri, yerel seçimler kapsamında bir araya geliyor. En son toplantılarını da dün yapmışlardı. Buradaki son durum Nedir efendim? İşbirliğine gidildiği zaman buradaki çalışmalarda 2019 seçimlerindeki gibi dengeler gözetilecek mi?" sorusuna şu şekilde cevap verdi:

recep tayyip erdoğan

2019 yerel seçiminde biz Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar. Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar.

Öyle zannediyorum ki bu hafta içinde belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024'e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal