Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Daha önemli bir işimiz olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesiyle ilgili atılacak adımlarla ilgili olarak "Öncelikli hedef konteyner kentleri tamamlamak. Ardından kalıcı konutları yapacağız. Daha önemli bir işimiz olmayacak" dedi.

19.02.2023-09:57 - (Son Güncelleme: 19.02.2023-15:26) Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Daha önemli bir işimiz olmayacak

AK Parti MYK toplantısında 11 ilde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında atılacak adımlar görüşüldü. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem bölgesiyle ilgili atılacak adımlarla ilgili olarak  "Öncelikli hedef konteyner kentleri tamamlamak. Ardından kalıcı konutları yapacağız. Daha önemli bir işimiz olmayacak" dediği ifade edildi.

Daha önemli bir işimiz olmayacak

Sabah'ta yer alan habere göre deprem bölgesinde yaraları sarmak ve hayatın normale dönmesi için gereken adımların hızla atılacağını söyleyen Erdoğan, önceliğin konteyner kentleri tamamlamak olduğunu, ardından da kalıcı konutları yapacaklarını kaydetti.

Toplantıda partisinin kurmaylarına depremin yaralarını sarmak için önümüzdeki günlerde atacakları adımlarla ilgili bilgi veren Başkan Erdoğan, milletvekilleri ve parti teşkilatına "Bölgeye gidin" talimatında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem

Yaralar hızla sarılacak

Ülkemiz, tarihindeki en büyük felaketi yaşıyor. Bu, dünyanın da en büyük felaketlerinden biri. Ama biz hızlıca yaraları saracağız. Bir an önce normalleşme için her türlü tedbiri alacağız. Vatandaşımızın bu süreçte sorun ve sıkıntı yaşamasının önüne geçmeye çalışacağız. Vatandaşı rahat ettirene kadar bize rahat yok.

Şu anda öncelikli hedefimiz konteyner kentleri tamamlamak. Hemen ardından kalıcı konutları yapacağız. Yüz binlerce yeni konut üreteceğiz. Bu süreçte vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız. Elimiz her daim üstlerinde olacak. Dertleriyle dertleneceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem-1

Sorunları çözün

Siz de sürekli 11 ilde vatandaşa destek olacak şekilde ziyaretleri sürdürün. Boş bırakmayın oraları. Gerekirse tek tek herkesi dinleyin, aksayan bir şey mi var, kimin ne sorunu var. Çözüme yönelik adımlar atın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında muhalefet partilerinin yaşanan deprem felaketine rağmen seçimle ilgili tartışma başlatmasını da eleştirdi. Erdoğan'ın bu konuda, "Seçimlerle ilgili konuşmak şu anda çok erken. Muhalefet tutturmuş seçim diye ama bunu konuşmanın sırası ve yeri değil. Bizim şu anda tek gündemimiz deprem olacak. Hızlı bir şekilde toparlanmak için bütün enerjimizi bu konuya vereceğiz. Önceliğimiz yaraları sarmak olacak" dediği ifade edildi.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal