Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel Finansal Kriz Döneminde Yaptığımız Gibi Bir An Önce Harekete Geçmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle katıldığı G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'nin ardından yapmış olduğu açıklamada, "Küresel finansal kriz döneminde yaptığımız gibi bir an önce harekete geçmeliyiz." sözlerine yer verdi.

26.03.2020-19:09 - (Son Güncelleme: 26.03.2020-19:29)Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel Finansal Kriz Döneminde Yaptığımız Gibi Bir An Önce Harekete Geçmeliyiz
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip coronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin ardından yapmış olduğu açıklamada, "Küresel finansal kriz döneminde yaptığımız gibi bir an önce harekete geçmeliyiz." dedi.

"İnsanlığın tamamı rahat nefes alıncaya kadar tüm ülkeleri adil bir şekilde bu küresel sağlık kriziyle mücadeleye katılmaya davet ediyorum." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Alacağımız tüm ulusal tedbirlerin Dünya Ticaret Örgütü kuralları ile uyumlu ve uluslararası iş birliğini teşvik edici olması önemlidir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, salgının kontrolü ile hastalığın teşhisi ve tedavisi konusundaki birikimlerin de paylaşılması gerektiğini ifade ederek, coronavirüs salgınının G20'nin iş birliği ve uzlaşı ruhunun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR