Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlim Tüm İnsanlığın Ortak Malıdır

İstanbul'da HZ.Ali Camii'nde cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yanıtladı.

07.05.2021-14:08 - (Son Güncelleme: 07.05.2021-15:44)Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlim Tüm İnsanlığın Ortak Malıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

''(Azınlık cemaatiyle buluşma) Dini cemaat ve azınlıkların nerede ihtiyacı varsa onlara kolaylık sağlayacağız.'' dedi.

İLİM TÜM İNSANLIĞIN ORTAK MALIDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İlim tüm insanlığın ortak malıdır. İlimde kıskançlık olmaz. Bu konuda da hele hele insanlığın sağlığı ile alakalı bu konuda bunu biz ürettik kimseye vermeyiz mantığı yanlış bir yaklaşımdır. Biz nasıl ki Çin aşısı ile sürece başladık bunun dışında Almanların ürettiği aşıdan istifade ediyoruz. Şimdi de Rus aşısı Sputnik ile alakalı da sayın Putin ile görüşmelerimizi yaptık. Çok ciddi oranda aşı ülkemize alacağız. Sonra Türkiye'de ortak üretime gireceğiz. Ülkemizde de ciddi bir çalışma var. Eylül-Ekim aylarına yetiştirmeye planladığımız bu çalışma ile yerli aşımızı yapacağız. Bunu sadece ülkemizde kullanmak için değil tüm dünyada nerede bir talep varsa paylaşacağımızı da söylemiş olduk.'' dedi.

MISIR HALKINA YÖNELİK TAVRIMIZ OLUMLUDUR

Başkan Erdoğan, ''Mısır halkına yönelik tavrımız çok çok olumludur. Mısır halkı ile Türk milletinin tarihe dayalı olan bir birlikteliği var. Bir düşman kardeşler olarak değil dost olarak Mısır halkı ile olan bu birlikteliği yeniden kazanmak gayreti içerisindeyiz. Mısır halkını zorla Yunan halkı ile birlikte görmek bizi üzer. Bunu da daha önce söylemiştim. Yeni süreç başladı ve bu süreç içerisinde önce istihbarat birimlerimiz görüşmeye başladılar, Dışişleri görüşmeye başladı bunu genişleterek devam ettireceğiz.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR