City’e sponsor olan Corendon Airlines kime ait, sahibi kim?

Acun Ilıcalı'nın İngiliz ekibi Hull City'e sponsor olma kararı alan Corendon Hava yolunun kime ait olduğu ve kaç uçaklarının bulunnduğu merak ediliyor. Hull City'e sponsor olan Corendon Airlines ne zaman kim tarafından kuruldu, nerelere uçuyor? İşte konuya ilişkin detaylar...

14.05.2022-15:51 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-15:51)City’e sponsor olan Corendon Airlines kime ait, sahibi kim?

Acun Ilıcalı geçtiğimiz dönemlerde İngiliz ekibi olan Hill City'i almıştı. Ilıcalı'nın aldığı bu klübe Corendon Airlines'in sponsor olduğu öprenildi. Sponsor, Hill City'e özel tasarladığı uçağını tanıttı. Bunu gören vatandaşlar ise bu sponsor şirketin kime ait olduğunu araştırmaya başladı. İşte detaylar.

İngiliz kulübü Hill City alan Acun Ilıcalı kulübün özel sponsoru olan Corendon Airlinis konusu ile alakalı geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Ilıcalı şu ifadeleri kullandı:

“Hull City gün geçtikçe Türkiye’de daha da popüler hale geliyor ve taraftarlarımızın da bunu deneyimlemesini, Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu görmesini istiyorum. Corendon Airlines’ın Hull City ailesine katılmasından ötürü oldukça mutluyuz.”

2022 senesinin başlarında İngiltere Championship ekibi Hull City’i alan Ilıcalı, kulübe özel sponsor olmak isteyen Corendon Airlines ile imzaları attı.

hull city

Ülkemizde git gide popülerleşiyor!

Hull City alan ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Acun Ilıcalı, Corendon Airlines ile gerçekleşecek ortaklığa ilişkin olarak “İngiltere’de bir futbol takımı alma hayalim vardı, bu hayalimin bir parçası olarak da ülkem ve takımımın taraftarları arasında bir ilişki kurmak da istiyordum. Hull City gün geçtikçe Türkiye’de daha da popüler hale geliyor ve taraftarlarımızın da bunu deneyimlemesini, Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu görmesini istiyorum. Corendon Airlines’ın Hull City ailesine katılmasından ötürü oldukça mutluyuz.” sözlerini dile getirdi.

"Gurur duyuyoruz"

Ilıcalı, iki güçlü Türk markasının İngiltere'de yaptığı büyüme hedeflerinden gurur duyduğunu söylerken Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ise konuyla alakalı olarak şunları dile getirdi:

“Corendon Airlines olarak 2022 yazında, haftada toplam49 İngiltere uçuşu gerçekleştiriyoruz. Antalya ve İngiltere arasında yoğun bir uçuş programı düzenledik. İki güçlü Türk markasının İngiltere’deki büyüme hedefleri kapsamında birlikte yola çıkmasından gurur duyuyoruz. Hull City taraftarlarını Türkiye’ye getirerek, sporda bir kültür elçisi görevi üstlenmeyi hedefliyoruz. Türk menşeili bir marka olarak yurt dışında hem Acun Ilıcalı’nın hedeflerine ortak olmak hem de İngiltere’deki faaliyetlerimizi ve imajımızı güçlendirmek adına bizim için heyecan verici bir sponsorluğa imza atıyoruz. Hull City ile birlikte başarıya uçmayı diliyoruz. İş birliğimizin her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Zeynep Orhan
zeyneporhan@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal