Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: 19 Yıl Boyunca Milletimizin Ne Derdi Olduysa Yanında Olduk!

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İzmir'de yaşanan depremin yaralarının sarıldığı bilgisini verdi.

25.11.2021-10:37 - (Son Güncelleme: 25.11.2021-11:14)

Son dakika gelen bilgilere göre Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,  İzmir Konut Teslim Töreni'nde konuştu.  Konuşmasına geçtiğimiz yıl İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden insanları yad ederek başlayan Murat Kurum, yaptığı konuşmada deprem sonrası oluşan zararların telafi edildiğinin altını çizerek şu sözlere yer verdi; “Bugün ülkemize, milletimize, siz, İzmirli kardeşlerimize verdiğimiz bir sözü daha tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Böylesi özel bir günde, bir taraftan kaybettiğimiz canların hüznünü yaşarken, diğer taraftan depremzede kardeşlerimizi yeni yuvalarına kavuşturmanın heyecanını yaşıyoruz.

Hüzünlüyüz! Geçtiğimiz yıl İzmir’de yaşadığımız depremde kaybettiğimiz 117 kardeşimizin hatıralarını yâd ediyoruz. Yitirdiğimiz canların acısı yüreğimizde hala taze. Ben, deprem nedeniyle kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza, bir kez daha Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum.

Heyecanlıyız! 26 Kasım’da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle; inşaatlarını tamamladığımız 596 konut ile 145 dükkânın anahtarlarını İzmirli kardeşlerimize teslim edeceğiz.”


DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDİLDİ

Deprem sonrası İzmir için bütün kaynakların devreye girdiğini hiçbir zorluktan kaçınılmadığının altını çizen Murat Kurum konuşmasına şu şekilde devam etti; “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, depremin yaşandığı ilk andan itibaren devletimizin tüm imkânlarını seferber ettik. 

İzmirli kardeşlerimizin elini hiçbir zaman bırakmadık. Yaralarını sarmak için var gücümüzle çalıştık. 

Tıpkı Kartal’da, Kâğıthane’de, Elazığ’da, Malatya’da, Giresun Dereli’de ve tüm afet bölgelerinde olduğu gibi İzmir’de de konutlarımızın inşaatlarını hızlı bir şekilde başlattık. 

Bugün, İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm, deprem dönüşüm çalışmalarını yürütüyoruz.

İzmir Bayraklı’da yerinde ve rezerv alanda toplam 5.074 konut ve 353 dükkân yapıyoruz.

Bayraklı’da inşa ettiğimiz 1.391 konut ve 302 dükkândan yapımını tamamladıklarımızı vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Geri kalan konutları ve dükkânları da en kısa sürede tamamlayacak ve vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Bayraklı’da rezerv alanda inşa ettiğimiz 3.649 konut ve 51 dükkânı da aynı hızla tamamlayacağız.”


19 YILDIR MİLLETİN YANINDAYIZ

Yaptığı açıklamalara AK Parti’nin 19 yıldır milletin her sorununa yetiştiğini ve milleti mağdur etmediklerini vurgulayan Murat Kurum yaptığı konuşmayı şu sözlerle sonlandırdı; “19 yıl boyunca milletimizin ne derdi olduysa yanında olduk. Yaşanılan her felakette, her sıkıntıda milletimizin yanına koştuk. İnşallah bundan sonra da, her daim, milletimizin yanında olacağız. Ben böylesi özel bir günde, İzmirli kardeşlerimizin heyecanını paylaşmak üzere tüm vatandaşlarımızı anahtar teslim törenine davet etmek istiyorum.

İzmirli vatandaşlarımıza yeni yuvalarının hayırlı olmasını diliyorum.”


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal