Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan açıkladı: Deprem bölgesinde sağlığa erişim süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen illerde gerçekleştirilen sağlığa erişim uygulamasının süresinin 30 Nisan 2024’e kadar uzatıldığını duyurdu.

05.12.2023-10:24 - (Son Güncelleme: 05.12.2023-17:13)

Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine erişebilmesini kolaylaştıran uygulamanın süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşların sıkıntılarını gidermenin, yaşamlarını daha kolay hale getirmenin en önemli Gündem maddelerinden olduğunu belirterek, sağlığa erişimde yapılan uygulamalara ilişkin açıklama yaptı.

Sağlığa erişim süresi uzatıldı

Haber7’de yer verilen habere göre; Işıkhan, afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresinin 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:

Sağlığa Erişim Süresi

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde:

"Kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden “ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır.

Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırıldı."

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal