Burak Elmas suskunluğunu bozdu: Fatih Terim hakkında çarpıcı itirafı yaptı

Galatasaray'ın eski başkanı Burak Elmas, Galatasaray gündemine ve kendi dönemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elmas, Fatih Terim'in Galatasaray'dan gidişi hakkında "Ayrılığı şık yapmaya çalıştım. Ama gördüm ki faydası yok" ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

10.02.2024-20:43 - (Son Güncelleme: 10.02.2024-21:13)

2021-2022 döneminde Galatasaray’ın 38. başkanı olan Burak Elmas suskunluğunu bozdu. Eski başkan Elmas, Galatasaray gündemi ve Fatih Terim’e ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Ama gördüm ki faydası yok”

Sözlerine Fatih Terim’in ayrılığı ile ilgili konuşan Burak Elmas “Fatih Terim Galatasaray siyasetinde kuvvetli bir isim. Ayrılık süreçleri normal olmuyor. Bu durum profesyonel anlamda sağlıksız. Kişiler gitse bile sistem işlemeye devam etmeli. Ayrılığı şık yapmaya çalıştım. Ama gördüm ki faydası yok. Çünkü nezaket ve vicdan, insanın kişiliğinden kaynaklıdır. Verdiğim kararı beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Kararın bugün de doğru olduğunu düşünüyorum. Hem teknik direktör hem de futbol direktörü olmak çok zor. İkisini aynı anda yapamazsınız. Zaten hoca ile istişare etmiştik. Futbol yönetimine alacaktık. Teknik direktöre de birlikte karar verecektik” ifadelerini kullandı.

“Bu Galatasaray ailesinin başarısıdır”

Sacha Boey transferi hakkında da çarpıcı ifadelerde bulunan Elmas “Rekor satışlarla sonuçlanan transferler, Florya projesi ve adanın geri alınması gibi birçok faydalı işe imza attık. Ama bu Galatasaray ailesinin başarısıdır. ‘Ben yaptım, sen yaptım’ demek sadece insanların egosunu tatmin eder. Sistemsizlik sisteminden beslenen, şahsi avantaj ve mali kazanç elde eden çok insan var. Kişiler sisteme uymak zorundadır. Sistemi kişilere mahkum edersen kişiler çok güçlü olur. Sistemin yerini kişilerin keyfine göre bir düzen alınca yeniden UEFA Kupası almak için 24 sene bekliyorsun. Ama yine de alamıyorsun!” cümlelerini kullandı.

“Değer yargıları maalesef değişti”

Son olarak Başkanlığı bırakma sürecine de değinen Elmas, “Mustafa (Cengiz) Başkan döneminde liseli-lisesiz ayrıştırması yaşandı. Kamplaştırılma oldu. Bu ayrışmayı görünce ayrılmak zorunda kaldım. Fikir ayrılığı en geçerli ayrılık sebebidir. Galatasaray’a hizmet etmek büyük bir onurdur. Ünal Başkan’ın kulüpten milyonluk alacakları var. Bunları konuşmazlar. Ama son dönemde insanlar yaptıklarını konuşuyor, konuşturuyor. Değer yargıları maalesef değişti. O kadar kalitesiz, vicdansız adamlar var ki yalanlar söylüyor, iftira atıyorlar” dedi. (Sözcü) 


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal