Bulaşık Makinesine Limon Koyarsanız Ne Olur?

Mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan bulaşık makinasının, temiz ve steril olması oldukça önemli. Pek bulaşık makinasını temizlerken limondan yararlanabileceğinizi biliyor musunuz? Bulaşık makinasına limon koyarsanız ne olur? İşte cevabı…

15.04.2019-17:15 - (Son Güncelleme: 02.12.2021-10:18)Bulaşık Makinesine Limon Koyarsanız Ne Olur?

Bulaşık makinesi mutfaktaki en iyi yardımcılarımızdan biridir. İçinin temiz ve steril olması bulaşıkların temiz çıkması için en büyük etkendir. Peki bulaşık makinesine limon koyarsak nasıl bir sonuç alırız? Makinenin içindeki hangi bölmeye limon koymalıyız? İşte titiz kadınlar için tüyolar...

Bulaşık makinesinden bulaşıklar temiz çıkmıyorsa ve deterjanınızı değiştirdiğiniz halde istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız, limon kabuğu koymayı deneyin!

BULAŞIK MAKİNESİNE LİMON KOYMANIN FAYDALARI

Bulaşık makinesine yerleştireceğiniz limon kabuğu ya da bir limon dilimi pis bulaşıklarınızın makineden tertemiz ve hiç leke kalmadan çıkmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken limonu bardak rafına ya da çatal-kaşık bölmesine koymak ve makineyi normal olarak çalıştırmak. Üstelik limon bulaşıklarınızın tertemiz olmasına yardımcı olmakla kalmıyor, onların mis gibi bir limon kokusuyla makineden çıkmasını sağlıyor.  

bulaşık makinası nasıl temizlenir?

BULAŞIK MAKİNASINA NEDEN LİMON KONULUR?

Limonun içeriğinde bulunan asidik yapı, limonu tam bir temizlik malzemesine dönüştürüyor. Bu sayede antibakteriyel özelliği bulunan limon, diğer yandan da mikropları öldürüyor ve bulaşık makinasının derinlerine saklanmış bakterileri yok ediyor. Kısacası limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler çıkıyor ve üstüne bir de parıl parıl parlıyorlar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal