Boşandığı Eşinin Oğluyla Gönderdiği Hoparlör Bomba Gibi Patladı

Mersin'de velayeti babasında olan 13 yaşındaki Y.Ç.E.'nin annesi Tuğba Değirmencioğlu'nun evine getirip bıraktığı taşınabilir hoparlör bomba gibi patladı.

25.01.2022-16:49 - (Son Güncelleme: 25.01.2022-17:09)

Kentte yaşayan Tuğba Değirmencioğlu, 14 yıl evli kalmış olduğu 2 çocuğunun babası oto elektrikçi M.E. (40) ile ekim ayı içerisinde ayrıldı. Boşanma işleminin ardından eşinden tehditler alan Değirmencioğlu, suç duyurusunda bulunup uzaklaştırma kararı aldırdı.

HOPARLÖR KRİMİNAL İNCELEMEYE ALINDI

Çiftin 13 yaşında olan oğlu Y.Ç.E., geçen ay annesini görmeye geldi. Y.Ç.E., okul çantasında getirmiş olduğu babasının verdiği taşınabilir hoparlörü de annesinin evine bıraktı. Yaklaşık olarak 1 ay süresince evde kalan hoparlör, 21 Ocak tarihinde gece herkesin uyuduğu esnada bomba gibi patladı. Değirmencioğlu'nun evde olan ağabeyi ve babası patlamayla beraber çıkan yangına müdahale edip söndürdü. İhbar üzerine eve gelen olay yeri inceleme ve bomba uzmanı ekipler de gerekli incelemelerde bulundu. Patlayan hoparlörü de kriminal incelemeye alındı.

EŞİNDEN VE OĞLUNDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın üzerinde yaratmış olduğu şoku atlatamayan Tuğba Değirmencioğlu, patlayıcı düzeneği kurup hoparlörü kendisine ve ailesine zarar verme maksatlı göndermiş olduğunu iddia ettiği eşinden ve eve getiren oğlundan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan, ifadesinde suçlamaları reddeden M.E., emniyetteki işlemlerin sonrasında serbest bırakıldı.

BABAM ŞİŞENİN DELİĞİNDEN KABLOYU GEÇİRİP ŞARJA TAKTI

Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Değirmencioğlu'nun velayeti babasında olan diğer oğlu olan Y.A.E.'nin (8),ifadesine başvurdu. Oğlun ifadesinde annesiyle ve babasıyla ara ara beraber kaldığını belirten Y.A.E., 'Babamın bir ses sistemi vardı. Onun kumandası vardı. Babam dükkanda bulunan plastik şişeyi ters çevirdi ve bıçakla kesti. Sonra şişenin kapağının orta kısmını deldi. Bir tane kablo vardı. Ondan sonra babam hoparlörü şarja taktı. Şişenin delik olan kısmından kabloyu geçirdi ve şarja taktı. Bir gün sonra abim annemin evine geldi. Hoparlör bizde kaldı. Hoparlör patladı ve yangın çıktı.' ifadelerini kullandı.


OĞLUM ÇANTAYA SAKIN DOKUNMA DEDİ

Patlamaya sebep olan hoparlörle 1 ay yaşamış olduklarını belirten Tuğba Değirmencioğlu, 'Çocuklarımın velayeti babasında. Bundan bir ay önce oğlum arayıp bir çanta getireceğini söyledi, ben de babasının evinden bir şey getirmemesini istedim. Okula götüreceğini söyleyince ben de okul çantası sanıp 'Tamam' dedim. ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında ise, 'Çanta burada 1 ay kaldı. Getirirken 'Kimsenin haberi yok, sen de çantaya dokunma, sakın açma' dedi. Çantayı giriş kapısının arkasına koydum. Oğlum gidince endişelenip çantayı açtığımda içinde ses hoparlörü olduğunu gördüm. Tekrardan oğlumu arayıp babasının evinin okula daha yakın olduğunu, orada tutmasının daha doğru olduğunu söyledim.' dedi

Bu ikili görüşmenin devamı ise şu şekilde; 'Oğlumda 'Babamın haberi yok, izin vermiyor' dedi. Olaydan birkaç gün önce oğlum hoparlörü çantadan çıkartıp odadaki sehpanın üzerine koydu. Hoparlör şarjdaydı. Ben de ne olur ne olmaz diye fişten çektim. Oğlum gelmeyince almaya tekrardan çantasına koydum. Olaydan bir gün önce akşam gelip yine hoparlörü çıkartarak salondaki sehpanın üzerine koydu. Bize de çantaya koyduk diye kızdı. Cuma günü gelip alacağını söyledi. Giderken de 'Bir daha bu eve gelmeyeceğim, beni unut' diyerek evden ayrıldı.'

3 DEFA BOMBA GİBİ PATLADI

Hoparlörün uyudukları esnada patladığını belirten Değirmencioğlu, 'Gece hava soğuk olduğu için ağabeyim, 2 oğlu ve babam sobalı odada biz de karşı odada yattık. Gece 03.30 sıralarında babamların uyuduğu salonda şiddetli bir patlama oldu. O sırada fişi takılı değildi, ben çekmiştim.' dedi. Dikkat Çeken açıklamalarınaysa; 'Birinci patlamanın ardından 2 patlama daha oldu. Önce elektronik aletlerin patladığını sandık ama hiçbirinde sorun yoktu. Patlamanın şiddetiyle yukarıya doğru ateş fırladı. Ağabeyimin oğlunun uzandığı kanepe tutuştu. Üzerine su tuttukça daha büyüdü ateş. İçerisi yoğun şekilde benzin koktu. Simsiyah duman çıktı. Perdemiz, kanepemiz, klimamız yandı. Ağabeyim ve babam evde olduğu için yangını kendi imkanlarımızla söndürdük.' sözleriyle sürdürdü.


BABASININ AZMETTİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Yangına sebep olan hoparlörün içine eşi tarafından düzenek hazırlanıp, oğlu tarafından da eve getirildiğini iddia eden Tuğba Değirmencioğlu, 'Eşimden ve oğlumdan şikayetçi oldum. Çünkü oğlum tarafından getirildi bu çanta. Babası tarafından azmettirildiğini düşünüyorum.' yönünde açıklamada bulundu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal