Borsa bugün açıldı mı, ne zamana kadar kapalı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak?

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin üçüncü gününde kapanan borsanın ne zaman açılacağı merak ediliyor. Peki Borsa bugün açıldı mı, ne zamana kadar kapalı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Soruların yanıtı haberimizde...

13.02.2023-12:41 - (Son Güncelleme: 13.02.2023-12:41) Borsa bugün açıldı mı, ne zamana kadar kapalı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak?

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş depreminin ilk iki gününde işlem görmeye devam eden Borsa İstanbul, depremin üçüncü köyünde kapatılmıştı. Yeni haftaya girilmesiyle beraber borsanın ne zaman açılacağı sorusu araştırılan konular arasında yer aldı. Peki Borsa bugün açıldı mı, ne zamana kadar kapalı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak?

Borsa İstanbul ne zaman açılacak?

Borsa İstanbul, 14 Şubat 2023 akşam saatlerine kadar kapalı kalacak. Borsanın işlemleri 15 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 09.40’ta başlayacak.

Borsa İstanbul

Borsa bugün açıldı mı, ne zamana kadar kapalı?

Borsa İstanbul AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, "Deprem felaketi sonrasında yaşanan volatilite artışı ve olağan dışı fiyat hareketleri nedenleriyle borsamız piyasalarının güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir şekilde işleyişini teminen Borsa İstanbul AŞ Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği'nin 39 uncu maddesinin 1. fıkrası uyarınca Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının 8 Şubat 2023 tarihinde saat 11.00 itibarıyla 5 iş günü süreyle (14 Şubat 2023 akşamına kadar) kapatılmasına ve kapatılan pazarlarda sağlıklı fiyat oluşumuna imkan sağlamayan düşük işlem hacmi de dikkate alınarak 8 Şubat 2023'te gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliği'nin 'Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali' başlıklı 33. maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine karar verilmiştir." denildi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal