Bodrum hangi partiye ait? Bodrum'u CHP'mi yönetiyor?

Cüneyt Özdemir'in paylaştığı son tweet sosyal medyada yeni bir tartışmayı gündeme getirdi. Özdemir'in paylaşımı sonrası birçok kullanıcı arama motorunda Bodrum'un hangi partiye ait olduğunu araştırmaya başladı. Peki, Bodrum hangi partiye ait? Bodrum'u CHP'mi yönetiyor? İşte detaylar...

05.07.2022-17:11 - (Son Güncelleme: 05.07.2022-18:02) Bodrum hangi partiye ait? Bodrum'u CHP'mi yönetiyor?

Cüneyt Özdemir Twitter hesabından yaptığı paylaşımla adeta yeni bir gündem yarattı. Bodrum'da olan Özdemir, belediyenin yaptığı şantiye ve kazı çalışmalarından dolayı kapanan yollardan dert yandı. 

Cüneyt Özdemir attığı tweette, "Bodrum belediyesi her yeri şantiyeye çevirmiş. Türkbükü girişi kapalı, yalıkavak girişinde kazı var. Sezonun ortasında müthiş belediyecilik" sözleriyle adeta belediyeye isyan etti. Özdemir'in paylaşımı sonrasında birçok kullanıcı Bodrum Belediyesi'nin hangi partiye ait olduğunu araştırmaya başladı.

Bodrum Belediyesi hangi partiye ait?

23 Haziran 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde %45,69 oy alan CHP Bodrum'u kazanmıştır. Bodrum'un belediye başkanlığını CHP'li Ahmet Aras yapmaktadır.

 bodrum hangi partinin

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras kim?

1970'te Bodrum'da dünyaya gelen Aras, ilk ve ortaöğrenim eğitimlerini Bodrum'da almıştır. 1988'de İzmir Maltepe Askeri Lisesi'nden mezun olmuş ve ardından Kara Harp Okulu'na giderek 1992'de oradan mezun olmuştur. Hem yurt dışında hem de yurt içinde TSK kadrosunda birçok görevde yer almış ve 2013'te emekliye ayrılmıştır.

Emekliye ayrılınca Bodrum'a yerleşen Ahmet Aras, Bodrum'un gelişmesi ve tanıtılması amacıyla birçok festival, organizasyon ve projede öncü rol oynamıştır.

Hala Bodrum Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Bodrum Otelciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Aras evli ve 2 çocuk babasıdır.

Esmagül Koçak
esmagulk@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal