Biber ve Salçaya Konulmak İstenen Atık Domates Posası İmha Edildi

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, zabıtanın yaptığı denetimlerde, bir depoda, toz biberde ve salçada kullanıldığı belirlenen atık domates posası, el konularak imha edildi.

17.09.2019-14:08 - (Son Güncelleme: 17.09.2019-13:58)

Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis eşliğinde Beyler Mahallesi'ndeki bir depoda yapılan denetimlerde çuvallar içerisinde atık olan 25 ton domates posası elde edildi.

YAKILARAK İMHA EDİLDİ

Toz biber ve salça yapımında katkı maddesi olarak kullanılmak üzere depolandığı ileri sürülen domates posası, el konularak ilçe dışındaki boş alanda zabıta görevlilerinin kontrolünde yakılarak imhası gerçekleştirildi.

25 TON DOMATES POSASI ELE GEÇİRİLDİ

İslahiye Belediyesi Zabıta Amiri Sedat Balta, "İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü ile birlikte yaptığımız kontroller sonucunda, bir ambarda yaklaşık 25 ton domates posası elde edildi. Gıda üretiminde kullanılan domates posasını insanın tüketmesi halinde sağlığına zarar vereceği ve hatta hayvana dahi yedirilemeyecek katkı maddeleri olduğu öğrenildi.

''DENETİMLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK''

Gıda mühendisleri tarafından yapılan incelemenin ardından imhasına karar verilen domates posasını zabıtamız kontrolünde yakarak imhasını yapmaktayız. İlçemiz biber üretiminde önemli tesislere sahip. Biber kalitesini gölgelemenin yanında insan sağlığını tehdit eden merdiven altı üretim yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek" ifadelerini kullandı.

DEPO  SAHİBİ HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Öte yandan atık maddelerin ele geçirildiği depo sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

En Son Gündem Haberleriiçin aşağı kaydırın

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR