Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'dan Sporting Lizbon Maçı Öncesi Açıklamalar!

Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak olan Sporting Lizbon karşılaşması öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

18.10.2021-17:08 - (Son Güncelleme: 18.10.2021-17:08)Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'dan Sporting Lizbon Maçı Öncesi Açıklamalar!

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi C grubu karşılaşmasında kendi sahasında konuk edeceği Portekiz Ligi ekibi Sporting Lizbon ile karşı karşıya geleceği müsabaka öncesinde nefesler tutuldu.

SERGEN YALÇIN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi'nde yarın akşam 19:45'de oynanacak olan Sporting Lizbon mücadelesi öncesinde düzenlediği basın toplantısında dikkatleri üzerine çeken açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Sergen Yalçın, Lizbon maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda ; 

KENDİ OYUNUMUZDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ!

Bu sene de kendi oyunumuzdan çok fazla taviz vermiyoruz. Dortmund maçında önde oynayan, kazanmak için riskleri alan bir Beşiktaş vardı. Yarın da hepimizin arzusu bunu görmek. Kazanarak en azından yarın itibariyle 3 puan almış bir Beşiktaş görmek istiyoruz. Ama Şampiyonlar Ligi maçları kolay değil. Ayrıca bu sene çok ciddi problemler yaşadık şu ana kadar. Sakatlıklar ritmimizi fazlasıyla bozdu diyebilirim. Sakatlıklardan dönüşler çok önemli. Sakatlık dönüşleriyle, oyuncuların maç ritmini yakalaması aynı şey değil. Zor sakatlıktan dönen oyunculardan hemen beklenti içinde olmayalım. Doğal olarak aynı tempoyu yakalamaları süre alıyor. Bazı oyunculara belirli süreler verip yavaş yavaş sahaya dönmelerini istiyoruz. Şu anda tek isteğim sağlıklı şekilde oyuncuların hepsinin geri dönerek normal seviyeyi yakalamak.

N'SAKALA VE PJANİC KADRODA OLACAK

Türkiye Ligi’nde yabancı kuralı var. Bu yüzden bazı bölgelerde bazı oyuncuları kullanamıyoruz. N’Sakala’nın bölgesi en rahat olduğumuz bölge. 3 oyuncumuz var burada. Ama Şampiyonlar Ligi’nde N’Sakala’yı kullanıyoruz. Pjanic de inşallah yarın başlayacak. Yaklaşık 1 haftadır takımla devam ediyor ve umarım başka bir sakatlık olmaz.

YARIN ERSİN DESTANOĞLU İLE OYNAYACAĞIZ

2 tane oynayabilecek potansiyele sahip kalecimiz var. 3. kalecimiz de gelişiyor. Son maç öncesinde Ersin maçtan 1 gün önce geldi ve Mert’i kullanmayı düşündük Kaleci konusunda problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Biz yenilen golleri kalecilere bağlıyoruz ama bu doğru mantık değil. Savunma ön tarafta başlar, kaleci en arkada duran kişidir. Kaleciler her zaman gol yer, birçok önemli kaleci basit goller yer. Ben yenilen golleri kalecilerimize bağlamıyorum. İkisi de çok iyi kaleci. Çok fark etmiyor bizim için. Geçen sene Ersin’le oynadık ve herkes ‘Risk aldınız’ dedi. Risk aldık ama şampiyonluk geldi. Yarın için sorarsanız, yarınki maça Ersin’le başlayacağız.

SAKAT OYUNCULARIMIZA ATİBA'DA EKLENDİ

Atiba yok. Atiba, Başakşehir maçı başlamadan önce ayağını yere vurmuş. Bir problemi olduğunu söyledi. Kullanmayabilirdik ama oynamak istedi. Muhtemelen bir sonraki milli takım arasına kadar olmayacak. N’Koudou ve Mehmet Topal önümüzdeki hafta takımla çalışacak. Diğer oyuncular takımla çalışıyor. Oyuncuların sakatlıktan dönmesi demek maç oynayacakları anlamına gelmiyor. Bu süre uzayabiliyor. Bazen performanslar inişli çıkışlı olabiliyor. Sezon başında sıkıntılı bir süreçten geçtik. Çok fazla sakatlık yaşadık ve beklemediğimiz senaryo gerçekleşti. Ama ligin sonuna çok uzun bir süre var. Şampiyonlar Ligi’nde de yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Bütün konsantrasyonumuz bu şekilde. Taraftarlarımızın da desteğiyle inşallah güzel bir oyun ve skorla galip ayrılırız.

ALEX TEİXEİRA İLK 11'DE OLACAK

Yarın Alex’le başlayacağız. Yeterince dinlendirdik onu. Yarınki maçı kazanamazsak ilk 2 için herhangi bir hedefimiz kalmayacak. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Ondan sonra bakacağız.

ŞAMPİYONLAR LİGİ SEVİYESİNDE OYNAMAK KOLAY DEĞİL

Mücadele etmek ve koşmak futbolda ekstra özellikler değil. Bunlar zaten olması gereken şeyler. Zaten oyunun özelliği bu. Avrupa’da sistemler çok değişti. Birçok istatistik önümüze geliyor. Bunlara uymak zorundayız. Şampiyonlar Ligi istatistiklerine yaklaşmak zorundayız. Türkiye’deki istatistiklerle, Şampiyonlar Ligi’nde zaten şansımız olmaz. Zaten iki lig arasındaki sorunu oynadığımız maçlarda yaşıyoruz. İstatistikleri çok konuşmak istemiyorum ama oradaki koşu mesafeleri, sprintler çok daha yukarıda. Dortmund maçında bile yüzde 80 bu seviyelere ulaştık ama yine de tam olarak yakalayamadık. Burası çok daha farklı bir kulvar. Oyun içinde çok daha başka şeyler olması lazım. Bunu yakalamak istiyoruz. Çok iyi başladık ama sakatlıklar takımı çok böldü. Sakatların dönmesi için uğraşıyoruz, hazırlanmaları gerekiyor ve bu durum da süreç gerektiriyor. Bizim de böyle bir süremiz yok. En çabuk iyileşenlerle en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yarın oyun çok mu iyi olur, kazanır mıyız, kaybeder miyiz bilmiyorum. Ülkemize ülke puanı kazandırmak istiyoruz ve umarım her şey istediğimiz gibi olur.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal