Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen seçim öncesi açıklamalarda bulundu! Ahmet Nur Çebi'nin kendilerine oy vereceğini düşündüğünü söyledi

Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda yaptığı açıklamalarla gerçekleşecek olan başkanlık seçimi öncesinde büyük ses getirdi. Ahmet Nur Çebi’nin oy verme kabinine girdiğinde kendilerine oy vereceğini düşündüğünü söyledi.

25.05.2022-14:00 - (Son Güncelleme: 25.05.2022-14:11)

Siyah beyazlı kulüpte hafta sonu gerçekleşecek olan İdari ve Mali Genel Kurul ve başkanlık seçimi öncesinde oldukça hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş Sensin hareketi olarak Beşiktaş JK başkanlığına aday olduğunu açıklayan Fuat Çimen, sık sık projeleri ile ilgili olarak bilgilendirmeler yapıyor.

Son olarak Taksim’de basın mensupları ile bir kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen ve ekibi gerçekleştirilen organizasyonda yaptığı açıklamalarla seçim öncesi bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen, basın mensupları ile bir araya geldiği organizasyonda yaptığı açıklamalarda ;

‘Ahmet Bey de kabine girdiğinde bizi seçecek!’

Bu seçimi alacağımıza eminiz, hiç kuşkumuz yok. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın projelerini Ahmet Bey de takip ediyordur. Onun böyle bir yönetim kurulu olduğunu düşünmüyorum. Bence Ahmet Bey de oy verme kabinine girdiğinde bizi seçecek. Hesap soracağız diye gelen, birbirinin devamı olan yönetimleri matruşka yönetimler olarak görüyorduk. 29 Mayıs'taki seçim, matruşka yönetimlerin son bulacağı seçim olacak. Biz Beşiktaş için son umuduz, köprüden önceki son çıkışız.


‘Son 40 yılın en kötü istatistiklerini yapanlardan memnunsanız…’

İkili seçimlerde Beşiktaş istatistiği 4-5 bin katılım şeklinde. Saha anketlerinde ve genel kurul üyeleri arasında yapılan anketlerde başta çıkıyoruz. Çok büyük fark yok, katılım yükseldikçe teveccüh bize doğru dönüyor. Genel kurul üyelerinin durumdan memnunsa Ahmet Bey'e, değillerse bize oy vermesi gerekiyor. Şikayet ediyorsunuz, oy vermeye gelmiyorsunuz, o zaman şikayet etmeye hakkınız yok. 29 Mayıs, Beşiktaş'ta demokrasi şöleni olmalı. Beşiktaş'ın son 40 yıldır en kötü istatistiklerini yapan yönetimden memnun olanlar, Ahmet Bey'e versinler.

‘İlk olarak çok iyi bir iç denetim yapacağız’

Mazbatamızı aldıktan sonra ilk iş olarak çok iyi bir iç denetim yapacağız. Öncelikle giderleri kapatmamız lazım. Kasa kolaylığı, Beşiktaş'ın kasasının kolayca açılması, para saçılması olmuş. İki senedir Beşiktaş bu borç sarmalından nasıl kurtulabilir, Beşiktaş nasıl daha iyi yönetilebilir diye dünyadaki örnekleri Beşiktaş'a uygun hale getirmeye çalıştık. Tüm motivasyonumuz Beşiktaş'ı Beşiktaşlılarla birlikte katılımcı bir yönetim haliyle yönetmek.

‘Enkaz devraldık edebiyatı yapmayacağız’

Dijital varlık projemiz var, stat isim hakkı ile ilgili görüşmelerimiz var. 14 futbolcumuzun sözleşmesi bitti. Yeni yapılacak sözleşmelerde kaynağından sporcular alıp Beşiktaş'ın menfaatine sözleşmeler yapacağız. Beşiktaş'ın parasının savrulmaması için önlemlerimiz var. Mali disiplini sağlayıp, Beşiktaş'ın borçlanmaması ve borcun azaltılması için çalışacağız. Bunu yaparken de yarışmacı olacağız. Enkaz devraldık edebiyatı yapmayacağız, çünkü her gelen böyle geldi. Biz Beşiktaş'ı devralacağız.


‘Paralı başkanlar doğru yönetemiyorlar!’

Paris Saint-Germain'in çok paralı başkanı var ama Şampiyonlar Ligi başarısı ne? Paralı başkanına rağmen çok borçlanan bir kulüp. 6 milyon dolar borçtan 450 milyon dolar borca ulaşan bir Beşiktaş var. Demek ki paralı başkanlar doğru yönetmiyorlar. Buraya lazım olan finans aklı bir yönetim. Biz Beşiktaş'ın parasını cebimizdeki para olarak görüyoruz, paralı başkanlar böyle görmemişler. Bu parayı ne kadar temkinli harcayacağımızı da biliyoruz. Savrulan Beşiktaş'ın parası. Biz Beşiktaş'a küskün herkesle barışacağız. Ben Beşiktaş başkanıyım, benim ayağıma gelsinler diye beklemeyeceğim, ben herkesin ayağına gideceğim. Beşiktaş içerideki parçalanmalardan dolayı dışarıya karşı diri değil. Kulüpler Birliğinde oy temsilinizi Trabzonspor yapıyor. Bu kadar mı insan kaynağımız yok? Biz bu konularda da etkin, liyakatli isimlerin gelmesi konusunda Beşiktaş'ın unsurlarını, kaynaklarını sonuna kadar kullanacağız. Beşiktaş'ı ayağa kaldırmak sadece Beşiktaşlılarla mümkün.

’Başkan Çebi’yi ibra etmeyeceğiz!’

28 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan İdari ve Mali Genel Kurul’da Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimini ibra etmeyeceğiz.

Serkan Morova
serkan.morova@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal