Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Süper Lig'de yeni sezon öncesinde VAR sistemi konusunda TFF'ye uyarılarda bulundu

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni sezon öncesinde yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Yeni TFF yönetimini VAR sistemi konusunda uyarırken aynı zamanda Beşiktaşlı iş insanlarından amatör branşlar için destek istedi.

18.07.2022-15:48 - (Son Güncelleme: 18.07.2022-15:48)

Spor Toto Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ta geçtiğimiz günlerde satışa çıkan kombineler taraftarlardan büyük bir ilgi görmüştü.

Yeni sezon öncesinde yaptığı transferle de dikkatleri üzerine çeken Beşiktaş yönetimi önümüzdeki sezon Süper Lig’de şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Anadolu Ajansı’na yapmış olduğu açıklamalarda, taraftarlardan stadyumu doldurarak takıma destek olmalarını istedi. Yeni TFF yönetiminin de özellikle VAR sistemi konusunda daha dikkatli olması gerektiğini belirten Başkan Çebi, son olarak amatör branşlar için Beşiktaşlı iş insanlarından destek istedi. Ahmet Nur Çebi, yapmış olduğu açıklamalarda ;

'Taraftarlarımızın stadyumu doldurmasını istiyorum'

Futbol A takımımız için teknik direktörümüz Valerien Ismael'in istekleri ve futbol akademimizden yetişen sporcularımızla 2022-2023 sezonu için mali disiplinimizden ve yarışmacı karakterimizden taviz vermeden kadromuzu oluşturuyoruz. Tek tek futbolcuların değil takım halinde Beşiktaş'ımızın, camiamızı mutlu edeceği bir sezon geçirmemiz için tüm taraftarlarımızı kombine biletlerimizi almaya ve Vodafone Park'ı doldurup kara kartallarımızın yanında olmaya davet ediyorum.


'Hazırlık maçıyla sezonu açacağız'

Vodafone Park’ta zemin çalışmalarını tamamladık. Yeni sezon öncesinde yapacağımız hazırlık maçıyla birlikte sezonu erken açıp, taraftarlarımızla hasret gidereceğiz.

'TFF VAR sistemi konusunda...'

Yeni göreve gelen TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu, oldukça önemli bir sorumluluk aldılar. Türk futbolunun sorunlarını çözmek ve futbolumuzun marka değerini yeniden yükseltmek için hep birlikte çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. TFF kurullarının tamamının istifa etmesi gerektiğini daha önce dile getirmiştim. Sayın Büyükekşi de göreve gelir gelmez benim de defalarca belirttiğim gibi kurulların istifasını istedi. Yeni sezonda tartışmalı hakem kararlarının, VAR sistemi ile ilgili polemiklerin, kaosun, huzursuzluğun değil; iyi futbolun, temiz yönetimin konuşulmasını istiyoruz. Tribünlerin yeniden dolmasını, taraftarlarımızın saha içinde oynanan oyundan keyif almasını, öz kaynak düzenimizden yetişen sporcularımızı alkışlamasını istiyoruz. Temiz futbol için Beşiktaş olarak üstümüze düşeni yapmaya, doğru ve dürüst olmaya, doğrudan ve dürüstten yana olmaya devam edeceğiz.

'Beşiktaşlı iş insanlarından destek bekliyorum...'

Yeni yürürlüğe giren Spor Kulüpleri Yasası ve Bankalar Birliği Konsorsiyumu ile yapılan anlaşma uyarınca Futbol AŞ bütçesinden amatör şubelerimize bütçe ayrılması maalesef mümkün olamamaktadır. Türkiye'nin en çok sayıda amatör spor branşında faaliyet gösteren spor kulüplerinin başında gelen Beşiktaş'ımız için çok önemli olan amatör spor branşlarında faaliyetlerimizin devam edebilmesi için Beşiktaşlı iş insanlarını bu şubelerimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu davetimizin geri çevrilmeyeceğine olan inancım tamdır. Bu inançla Beşiktaş'ın her bir kuruşunun takipçisi ve tek bir kuruşunun bile kaybına sebebiyet verilmesine engel olacağıma sizi temin ederim.

Serkan Morova
serkan.morova@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal