Bepanthen Ampul Saç Kürü Ne İşe Yarar, Bepanthen Ampul Saçları Uzatır mı?

Son günlerde merak konusu olan Bepanthen Ampul hakkında sosyal medyada araştırmalar yapılıyor. Peki, Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır?

07.06.2019-15:00 - (Son Güncelleme: 28.08.2021-18:19)Bepanthen Ampul Saç Kürü Ne İşe Yarar, Bepanthen Ampul Saçları Uzatır mı?

Bepanthen Ampul, vitamin ilaçlarından birisi olarak kabul edilir. Tıbbi alan içerisinde çok sık kullanılan söz konusu vitamin ilacı ek olarak saç sorunlarında da bir hayli tercih edilir. Hemen herkesin bilmiş olduğu bepanthen kremden çok daha farklı bir biçimde görmüş olduğumuz Bepanthen Ampul, cansız ve dökülen saçlar için iyi etki bir oluşturuyor. Haberimiz içerisinde Bepanthen Ampul hakkında tüm merak edilenleri bulabilirsiniz...

BEPANTHEN AMPUL NASIL KULLANILIR?

Tıbbi olarak deri altına, kas içine yahut damara uygulanan bu ilaç hastanelerde doktor gözetiminde uygulanır. Herhangi bir durumda kendiniz bu işlemi yapmamalısınız. Sadece saç maskelerinde ya da kullanmış olduğunuz şampuana ekleyerek uygulayabilirsiniz.

BEPANTHEN AMPUL SAÇA NASIL UYGULANIR?

Sıklıkla Bepanthen Ampul saça sürülür mü ya da direkt saça uygulanır mı sorusu sıklıkla sorulan soruların başında bulunur. Bepanthen Ampul'ün direkt saça sürülmesi yerine saç bakım maskesi ya da şampuana katılarak kullanılması daha uygundur.  

Malzemeler

1.5 yemek kaşığı zeytinyağı

1 ampul bepanthen

1 ampul evigen

Hazırlanışı ve uygulanışı şu şekildedir;

Bütün malzemeleri cam kasede iyice karıştırın ve saç diplerine masaj yapacak bir biçimde yedirin. Ortalama olarak 45 dakika kadar bekleme işleminin ardından ılık su ile durulamanız kafidir. Bu uygulamanın ayda 1 defa yapılması da yeterlidir.

Saçlarınıza maske biçiminde uygulayabileceğiniz gibi istediğiniz takdirde kullandığınız şampuanın içerisine de ekleyerek saç sorunlarını ortadan çok rahat bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer şampuana katarak kullanmayı düşünüyorsanız 2 yahut 3 adet ampul ekleyerek kullanmanız lazımdır.

BEPANTHEN AMPUL YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Etkili olduğu kadar birtakım yan etkileri de olan Bepanthen Ampul içeriğinde var olan etken maddelere karşı alerjik tesiri olanlar tarafından asla kullanılmamalıdır. Bepanthen Ampul bilinen yan etkileri ise şu şekilde;

- Alerjik dermatit (alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),

- Kontakt dermatit (temasa bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),

- Eritem (cilt kızarıklığı),

- Ekzema (deride kızarıklık, şişme, kaşıntı gibi belirtilerle tespit edilen cilt rahatsızlığı),

- Ürtiker (Ciltte beyaz yahut kırmızımsı renkte kabartılar ile belirgin, kaşıntılı, ödem ve yanma duygusunun eşlik etmiş olduğu cilt hastalığı),

- Blister(İçerisi sıvı dolu deri kabarcığı) oluşumu,

- Enjeksiyon ya da infüzyon yerinde cilt reaksiyonları,

- Ciltte oluşan tahriş

- Kaşıntı

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal