Başkan Erdoğan'dan Atina'ya uslu durun uyarısı

Başkan Erdoğan’ın sözleri yunan basınında yankılandı. Başkan Erdoğan, Yunanistan’ın tavrına karşı, "Uslu durun, bizim Atina ile bir işimiz yok." İfadelerini kullandı.

06.01.2023-09:48 - (Son Güncelleme: 06.01.2023-11:21) Başkan Erdoğan'dan Atina'ya uslu durun uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep TAYYİP Erdoğan’ın dün AK Parti Grup Toplantısında Türkiye’nin yerli füzesi Tayfun hakkında sözleri yunan basınında yer adlı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ı uyardığı o sözleri, Yunan basınında manşete alındı. Türkiye’nin artık kendi savaş uçağını yapabildiğinin vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Bu millet yapar. Evelallah yapar. Bizim bir tane kendi eserimiz olan füzemiz yoktu. Şimdi bu füzelerimizi kendimiz yapıyor muyuz? Öyle bir yapıyoruz ki Yunan tutuştu. Gazeteler başlıkları atıyor: Uyuyorsunuz diyorlar. Adamlar İzmir’den Tayfun’u gönderiyor, 561 kilometre menzil. Ben de arkadaşlara dedim ki: Bu yetmez. Bunu bin kilometreye çıkarmamız lazım. Tabii bu haber geçince Yunan ne demeye başladı? ‘Bunlar Atina’yı vuracak’ demeye başladı. Siz sakin olun. Uslu durun, bizim Atina ile bir işimiz yok. Bize dokunmayana biz dokunmayız" ifadeleri yunan basının son dakika olarak yer aldı.

Atina’ya uyarı

Kathimerini Gazetesi'nde yayınlanan haberde, “Erdoğan söylemlerinde değişiklik yapmadı. Atina’yı uyardı” ifadeleri yer aldı. Tayfun Füzesi hakkında teknik bilgiler veren gazete, Türkiye’nin Tayfun Füzesi'ni en çok Yunanistan’a karşı kullanabileceğini yazdı. Politico Gazetesi'nde ise, Tayfun Füzesi'nin menzilinde yer alan bölgeleri haritalar ile destekleyen bir haber yayınlandı.


Ömer Faruk Ekinci
ekomerfaruk@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal