Bakan Selçuk'tan Telafi Eğitim Açıklaması Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi ile ilgili açıklamalarda bulundu

01.06.2021-10:20 - (Son Güncelleme: 01.06.2021-18:50)

Son dakika haberine göre  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi ile ilgili açıklamalar yaptı.

KARNELER 18 HAZİRAN'DAN İTİBAREN KADEMELİ OLARAK DAĞITILACAK

Bakan Ziya Selçuk koronavirüs sürecinde alınan önlemler kapsamında karnelerin tek bir günde değil de kademeli olarak dağıtılacağını ve 18 haziran tarihinin ardından karnelerin belli kategorilere göre öğrencilere dağıtılacağını söyleyerek ‘21 Haziran'da yoğun olarak başlayacağımız sosyal, duygusal, kültürel, fiziksel faaliyetler öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak ve öğrencilerimizin erişimini kolaylaştırmak için karneleri 18 Haziran’dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek’ ifadelerini kullandı.

GEREK DUYULAN ÖĞRENCİLER İÇİN EK DERSLER YAPILACAK

Gerekli görülen öğrenciler için ek destekler olacağını, yaz mevsiminde dileyenler için eğitim-öğretime devam edileceğini belirten Bakan Selçuk, ‘Okullar yazın açık olacak, isteğe bağlı telafi yapılacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız. 1'inci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrencilerimiz için okuma yazma taraması başlatılacak. Bu taramalarımızın sonuçlarına göre ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sağlayacağız. Ortaokul öğrencilerimizin de yeterlilik düzeyi değerlendirilecek’ şeklinde konuştu.

İSTEYEN ÖĞRENCİLER  YAZ BOYUNCA EĞİTİM GÖRECEK

Bakan Selçuk, öğrencilerin isteğine bağlı olarak isteyenlerin fizikli isteyenlerin ise akademik ilerleyeceklerini de dile getirerek, ‘Sosyal ve duygusal programa dayalı telafi eğitimi yapılacak. Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler’ diyerek konuşmalarını sonlandırdı.


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal