Bakan Bayraktar açıkladı: Doğalgaz ve Elektriğe zam yapılacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Nisan ayında doğalgaz ve elektriğe herhangi bir zam uygılanmayacağını açıkladı. İşte detaylar...

28.03.2024-20:34 - (Son Güncelleme: 28.03.2024-20:34)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada yeni bir kuyu kazıldığını belirterek gündem hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunurken nisan ayındaki doğalgaz fiyatlandırması hakkında da bilgilendirme yaptı.

Enerjide Nisan ayında zam yok

TRT Haber’e konuşan Bakan Bayraktar, sözlerine yeni bir doğal gaz kuyusu kazıldığı bilgisini şu sözlerle açıkladı; "Dün akşam itibarıyla Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada "Göktepe" adını verdiğimiz bir sahada yeni bir kuyu kazmaya başlıyoruz. İnşallah bu kuyumuzdan önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni bir keşif ve bu bulduğumuz rezerve ilave bir rezerv buluruz. Bütün çalışmamız, bütün gayretimiz bu yönde olacak” ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Bayraktar, nisan ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarında da herhangi bir değişiklik olmayacağının altını çizdi.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal