Bakan Adil Karaismailoğlu: 'Yoğun Yağışa Karşı Tedbirlerimizi Almış Durumdayız'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarılan yoğun yağışa karşı gerekli önlemleri aldıklarını dile getirdi.

26.07.2021-15:40 - (Son Güncelleme: 26.07.2021-15:40)Bakan Adil Karaismailoğlu: 'Yoğun Yağışa Karşı Tedbirlerimizi Almış Durumdayız'

Geçtiğimiz Çarşamba günü etkisini gösteren şiddetli yağış sonrası Rize'de gerçekleşen sel ve heyelanların ardından bölgede incelemelerine devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaşanan korkunç afetin izlerini ortadan kaldırmak için devletim tüm kurum ve birimlerinin sahada topyekün bir mücadele içerisinde olduğunu dile getirdi. 

AFETİN İZLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN TOPYEKÜN BİR MÜCADELE VAR 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu günlük ihtiyaçlarında karşılandığını dile getirerek ‘10 gün önce Rize'de sonrasında ise Arhavi'de sıkıntılar yaşadık ama devletimiz bütün kurumlarıyla birlikte topyekûn bir mücadele içerisinde. Afetin ilk saatlerinden itibaren bütün acil ihtiyaçlarımızın hepsini karşıladık. Tüm ulaşım yollarımızı faaliyete geçirdik, haberleşme sistemlerimizi faaliyete geçirdik. Aferin izlerini ortadan kaldırmak için topyekün bir mücadele var. Günlük ihtiyaçlarımıza da başladık. Bir taraftan da 40 noktada kalıcı projelerimize başladık. Bir taraftan Arhavi'de de çalışmalar devam ediyor. Temizlik işleri bugün itibariyle bitiriliyor. Zaten su verilmişti’ ifadelerini kullandı. 

'NORMAL HAYAT İÇİN HERHANGİ BİR SIKINTI VE İHTİYAÇ YOK’ 

Sel felaketleri ile günlerce boğuşan Rize'de 2, Artvin'de ise kayıp olan 1 kişinin arama kurtarma çalışmalarının hız kesmeden sürdüğünü dile getiren Bakan Karaismailoğlu her sorunu aşacağımıza da değinerek ‘Üzücü olan Rize'deki kayıplarımız. 2 vatandaşımızın da arama çalışmaları devam ediyor. Yine Artvin Murgul'da da kayıp 1 vatandaşımızın arama çalışmaları hızla devam ediyor. Gördüğümüz gibi devletimiz bölgede bütün vatandaşlarına sahip çıkıyor. Vatandaşımızın bu bölgede devletine güveni tam. Vatandaşımızın devletine güveni, devletimizin de vatandaşına sahip çıkmasıyla bu sorunların üstesinden geleceğiz. Zaten normal hayat için herhangi bir sıkıntı ve ihtiyaç yok’ ifadelerini kullandı. 

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI 

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen Trabzon, Rize ve Artvin için metrekareye 150 kilogramlık olan yağış uyarısı için bölgede tüm kurumların teyakkuz halinde olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Karaismailoğlu önlemlerin alındığını bildirerek ‘Bu gece Meteorolojinin bildirdiği yoğun yağışa karşı tedbirlerimizi almış durumdayız. İnşallah onu da bir sıkıntı yaşamadan geçirmek için tüm kurumlarımız teyakkuz halindeler’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal