İzmir'de Minibüsle Çarpıp Zorla Başörtüsünü Çıkaran Şüpheliler Gözaltına Alındı

İzmir’de bir dolmuşun geri manevra sonucunda çarptığı 23 yaşındaki Rabia Yılmaz’a ağza alınmayacak küfürler ederek başörtüsünü zorla çıkaran dolmuş şoförü ve eşi gözaltına alındı.

26.07.2021-15:10 - (Son Güncelleme: 26.07.2021-17:26)İzmir'de Minibüsle Çarpıp Zorla Başörtüsünü Çıkaran Şüpheliler Gözaltına Alındı

İzmir'de dolmuş şoförü ve eşi olduğu öne sürülen kadın ''Sen AK Parti’nin köpeğisin'' diye bağırarak 23 yaşındaki Rabia Yılmaz'ın kafasına ve sırtına defalarca vurdu. Konu ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Ek delillerin ortaya çıkması üzerine şüpheliler, yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Gözaltı işlemleri halen devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇIKARDILAR

İzmir'in Karabağlar ilçesinde geçtiğimiz günlerde Kurban Bayramı'nın 3. günü yaşanan rezil olayda 23 yaşındaki Rabia Yılmaz isimli  genç kadın, saat 18.25 sıralarında iki kişinin sözlü ve fiziki şiddetine maruz kaldı. ATM'den para çektiği esnada Buca-Bornova hattında çalışan 'Ramazan' isimli dolmuş şoförünün minibüsü ile  kendisinin üzerine doğru geri manevra yaptığını ve aracın altında kalma riski yaşadığını anlatan Yılmaz, şoför ile tartıştı. Ramazan isimli dolmuş şoförünün eşi olduğu iddia edilen kadın ise Yılmaz'a küfürler ederek özür dilemesini istedi ve sonrasında araçtan inerek genç kadının başörtüsünü çıkardıktan sonra darp ettiği iddia edildi.

Bayram ziyaretinden döndüğü esnada olayın yaşandığını ifade eden Yılmaz, "Nişanlıyım ve ev aradığım için yürüyerek eve dönüyordum. ATM'nin önünde duran dolmuşu park halinde sandım ama değilmiş. Karşıya geçmek için hamle yaptım. Dolmuş geri geri gelmeye başlayınca 'Abi ben varım' dedim ama bana doğru gelmeye devam etti. Araca vurdum, yine gelmeye devam etti ve dizime çarpı. Canım yanınca ben de 'Abi gerizekalı mısın sen?' diye bağırdım. Bana 'Sen kimsin?' diyerek hakaretler etmeye başladı. Ben tek başıma olduğum için korktum ve karşıya geçtim. Yanındaki kadın, 'Çabuk kocamdan özür dile' diyerek bana küfürler etmeye başladı. Beni takip etmeye başladılar ve araçtan indiler. 'Çabuk özür dile' diyerek yine küfür ettiler. Kadın direkt benim başörtümü açtı ve küfürler etti. Kadın tokat atarken adam da arkadan sırtıma vurdu" dedi.

"ALLAH'IM YARDIM ET, BENİ ÖLDÜRECEKLER' DEDİM"

Evleneceği için düğün hazırlığı yaptığını da söyleyen Yılmaz, "Psikolojik olarak çok kötü durumdayım. Evlilik arefesindeyim, başka şeylerle uğraşmam gerekirken bu kötü şeylerle uğraşıyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım. 'Allah'ım yardım et, beni öldürecekler' dedim. Kafama vurmaya çalışıyorlardı. O sırada oradan geçenler ve esnaf geldi. Bana yardım ettiler. Kadın ve adamı tuttular. 'Defolun buradan' dediler ve onları oradan gönderdiler. 'Ben kapalı değilim ama senden daha namusluyum' diye bağırarak 'Sen AK Parti'nin köpeğisin. Dua et özel bir yerde çalışıyorum yoksa seni linç etmiştim burada' diye bağırarak gitti. Onları Allah'a havale ediyorum ama bu işin peşini de bırakmayacağım. Darp raporu aldım. Kasiyerlik yapıyorum ama alıp verdiğim paranın hesabını tutamıyorum. Psikolojim çok kötü durumda şuan. Bunların ceza aldığını görünce iyileşeceğim inşallah" diye konuştu.

Saldırıya maruz kalan Yılmaz, İzmir milletvekilleri olan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın kendisini arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini de söyledi.

Çevredeki vatandaşların araya girmesi ile aracına binen şoför ve eşi, olay yerinden ayrılırken, polis merkezinin yolunu tutan Rabia Yılmaz, dolmuş şoförü Ramazan isimli kişiden ve eşi olduğu öne sürülen kadından şikayetçi oldu. Polis ekipleri ise olaydan sonra saldırının meydana geldiği caddedeki iş yerleri ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Olaydan kısa bir süre sonra gözaltına alınan saldırganların emniyetteki işlemlerinin devam ettiği açıklandı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ: 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Diğer taraftan konu ile alakalı İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama geldi. Açıklamada, şu ifadelere yer kullanıldı:

"Karabağlar ilçesinde şüpheliler R.E. ve Y.E. ile müşteki R.B. arasındaki trafikte meydana gelen tartışma olayında şüphelilerin müştekiye yönelik başörtülü olmasını kastederek 'Sen kapalı mısın? AK Parti'nin köpeğisin, kapalı diye namuslu musun?' şeklinde hakaret ve tehdit içeren söylemleri, başörtüsünü açmaya çalışarak darp ettikleri iddiasıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında müşteki iddiasını destekler nitelikte tanık beyanı ile güvenlik kamera görüntülerine göre ek delillerin ortaya çıkması üzerine şüpheliler, cebir ve tehdit kullanmak suretiyle üzerlerine atılı İnanç, Düşünce ve Kanaat Hürriyetinin Kullanılmasını Engelleme (TCK md.115/3) suçundan 25 Temmuz 2021 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Gözaltı işlemleri halen devam etmektedir."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal