Bahar Candan ve Nihal Candan tutuklandı mı, neden tutuklandı? Bahar Candan ve Nihal Candan biyografisi

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan, kara para akladıkları iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Sosyal medyada gündem olan bu olayın ardından Bahar Candan ve Nihal Candan hayatı ve biyografisi merak edildi. Peki Bahar Candan ve Nihal Candan tutuklandı mı, neden tutuklandı? İşte sorunun yanıtı…

17.11.2023-12:36 - (Son Güncelleme: 17.11.2023-12:39)

Dilan Polat Engin Polat olayının ardından bu kez Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler gündemi salladı. Kara para akladıkları iddiasıyla gözaltına alınan Candan kardeşler, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Bu gelişme sonrası Bahar Candan Kimdir, Nihal Candan kimdir, Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı gibi sorular internet sorgulanmaya başlandı. 

Bahar Candan ve Nihal Candan tutuklandı mı?

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırıldığı soruşturma kapsamında ‘suç örgütüne üye olma’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamalarıyla geçen pazartesi günü gözaltına alındı. ‘Sazan sarmalı’ adı verilen soruşturma kapsamında aynı gün Kars’ta gözaltına alınarak İstanbul’a getirilen Hacı İsrafil Sağlam ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde üç gün süreyle tutulan Candan kardeşler önceki gün akşam üzeri sorguya alındı. Nihal ve Bahar Candan’a Mayıs 2023’de düzenlenen operasyonda tutuklanan dolandırıcılık çetesinin lideri Onur Apaydın’la ilişkileri soruldu.

Nihal Candan, Onur Apaydın’ın çok eski erkek arkadaşı olduğunu belirtip, kendisinden uzun süre önce ayrıldığını ifade ederken, Apaydın’ı Kaan Hamzaoğlu olarak tanıdığını söyledi. Kendisiyle yaşadıkları kavga sonrasında o dönem hakkında şikâyetçi olduğu ve uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisinin gerçek isminin Onur Apaydın olduğunu şikâyetinden sonra öğrendiğini söyledi.

Bahar Candan Nihal Candan Tutuklama

Nihal Candan ve kardeşine şebekenin lüks restoranlarda verdiği yemekli tanıtım toplantıları da soruldu. Toplantılara ne amaçla katıldıkları yönünde sorulan sorulara o dönem Onur Apaydın’ın erkek arkadaşı olduğu için yemeklere katıldığı ve kendisiyle gece kulüplerine de gittiğini belirterek “Ama bir dolandırıcılık organizasyonun içerisinde yer almadım” şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

Aynı sorunun yöneltildiği Bahar Candan ise bahsedilen restoranlara sadece kendilerinin değil birçok ünlü ismin de gittiğini söyleyip dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamalarını kabul etmedi. İfadelerinde kendilerine yöneltilen irtibat halinde oldukları isimlerin hemen hemen hiçbirini tanımadığını ifade eden Bahar Candan’a sosyal medya hesabından bir süre önce paylaştığı “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı” yönündeki mesaj soruldu. Paylaşımı ne amaçla yaptığı ve paranın kim ve kimler tarafından ne amaçla hesabına aktarıldığı yönündeki sorulara önce “İki yazacaktım, yanlışlıkla 12 yazdım” şeklinde cevap veren Bahar Candan daha sonra “Mesajı espri olsun diye yazdım” şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı?

Savcılık sorgularının ardından Nihal Candan, Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Alınan ifadelerin ardından kararını açıklayan hakimlik, “Kara para aklama” ve “Suç örgütüne üye olma” suçundan üç şüphelinin de tutuklanmalarına karar verdi.

Bahar Candan Nihal Candan Tutuklama

Bahar Candan kimdir?

Bahar Candan, 1998 yılında doğdu. Nihal Candan’ın kardeşidir. Bahar Candan, lisansını hukuk bölümünde sürdürüyor. Bahar Candan, İşte Benim Stilim yarışmasında yarışmıştı. Bahar Candan, "Dondurma Gibisin" isimli söylediği şarkıya klip çekmişti.

Nihal Candan kimdir?

Savcılık sorgularının ardından Nihal Candan, Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Alınan ifadelerin ardından kararını açıklayan hakimlik, “Kara para aklama” ve “Suç örgütüne üye olma” suçundan üç şüphelinin de tutuklanmalarına karar verdi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal