Ayhan Bora Kaplan davasında önemli gelişme: Gizli tanık Serdar Sertçelik yakalandı!

Ayhan Bora Kaplan davasının firari olarak aranan gizli tanığı Serdar Sertçelik, Macaristan'da yakalanarak tutuklandı.

30.05.2024-16:23 - (Son Güncelleme: 30.05.2024-16:23) Ayhan Bora Kaplan davasında önemli gelişme: Gizli tanık Serdar Sertçelik yakalandı!

Ayhan Bora Kaplan davasının firari olarak aranan gizli tanığı Serdar Sertçelik, Macaristan'da yakalanarak tutuklandı.

Macaristan'da yakalandı

Ayhan Bora Kaplan davasının hem sanığı hem de "M7" kod adlı gizli tanığı olan ve firar ettiği ortaya çıkınca hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan Serdar Sertçelik'in Macaristan'da yakalandığı ve 6 Temmuz'a kadar geçici olarak tutuklandığı bildirildi.

Soruşturma sürecinde daha önce tanık olarak dinlenen ve Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün 2 numarası olarak bilinen Serdar Sertçelik yakalandı.

Sertçelik'in tanık olarak dinlendikten sonra kaçtığı yurtdışında yakalandığı öğrenildi. Örgütün 2 numarası Sertçelik, Macaristan'da 06.07.2024 tarihine kadar geçici olarak tutuklandı. 

Türkiye'de halen devam eden soruşturma kapsamında, Sertçelik'i istekleri doğrultusunda ifade vermeye zorlayan ve ardından yurt dışına kaçmasına yardımcı olan polis ve sivillere yönelik operasyon düzenlenmiş, çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Sertçelik, yurt dışına çıktıktan sonra açıklamalar yaparak emniyette, hükümet yetkililerini ifadesinde geçirmeye zorlandığını öne sürmüştü.

Bu kapsamda yapılan operasyonlarda ‘suç işlemek için anlaşma’, ‘adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘suçluyu kayırma’ suçlarından aralarında üst düzey emniyet yetkililerinin de olduğu 7 kişi tutuklanmıştı.


 


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal